Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/02/2020

Λογιστής

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Η εταιρείας μας ζητά για ξενοδοχειακή μονάδα στη Χαλκιδική:

ΛΟΓΙΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ(Code: ΛΟΓ.ΧΑΛ)

Αρμοδιότητες

  •  Καταχωρήσεις παραστατικών πληρωμών-εισπράξεων
  •  Συμφωνίες πελατών – προμηθευτών
  •  Πολύ καλή γνώση Φορολογίας Εισοδήματος Νομικών Προσώπων, Κώδικα Φορολογικών Διαδικασιών, Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων
  •  Συλλογή – βασικός έλεγχος παραστατικών –διορθώσεις
  •  Επικοινωνία με Ξενοδοχεία ομίλου και επίλυση προβλημάτων
  •  Financial reports
  •  Παρακολούθηση ταμείων Ξενοδοχείων ομίλου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ Λογιστικής
  • Προϋπηρεσία 3 ετών κατά προτίμηση σε λογιστήριο ξενοδοχείου
  • Γνώση ms office (ειδικά excel advanced level, word, outlook)
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Εχεμύθεια, συνέπεια, προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Καθορισμός προτεραιοτήτων
  • Άριστη γνώση λογισμικών Epsilon, Softone

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Μόνιμη απασχόληση
  • Μισθός ανάλογος των προσόντων

Εάν επιθυμείτε να γίνετε μέλος της ομάδας μας, παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα με μια φωτογραφία.