ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΩΣ ΠΑΤΡΑ ΘΑΣΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΜΥΚΟΝΟΣ ΒΟΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΧΑΝΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΒΑΛΑ ΠΑΡΟΣ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Στέλεχος Υποδοχής / Ρεσεψιόν

Κατηγορία: Τουρισμός - Ξενοδοχεία
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Beach bar στο Παλιούρι Χαλκιδικής ζητά για την νέα τουριστική σεζόν Υπεύθυνο Υποδοχής / Ρεσεψιόν.

Αρμοδιότητες

  • Υποδέχεται τους πελάτες του καταστήματος
  • Ενημερώνει τους πελάτες για τις παροχές και δίνει πληροφορίες για υπηρεσίες και τοπικά αξιοθέατα
  • Διαχειρίζεται τις κρατήσεις που διενεργούνται μέσω τηλεφώνου, online συστημάτων και άλλων μέσων
  • Αποστέλλει προσφορές μέσω ηλεκτρονικής επικοινωνίας κατόπιν αιτημάτων και κατευθύνσεως, όπου απαραίτητο
  • Ενημερώνει το συστημα ή τον αντίστοιχο μανατζερ για κρατήσεις ή ακυρώσεις
  • Απαντά σε αιτήματα ή/και παράπονα των πελατών με ακρίβεια και αμεσότητα κατόπιν συννενοήσεως
  • Ενημερώνει το Front Office Manager - feedback & follow up σε ενδοεταιρικά θέματα
  • Διασφαλίζει ότι ο χώρος της υποδοχής είναι τακτοποιημένος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ κατεύθυνσης Τουριστικών Επαγγελμάτων / Δημοσίων Σχέσεων
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία και εξοικείωση με ξενοδοχειακά λογισμικά κρατήσεων και online booking πλατφόρμες (booking, expedia, trivago κλπ)
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Benefit stuff card (παροχές)