Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/04/2021

Στέλεχος Υποδοχής / Ρεσεψιόν

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Beach bar στο Παλιούρι Χαλκιδικής αναζητά για την νέα τουριστική σεζόν Προσωπικό Υποδοχής / Ρεσεψιόν.

Αρμοδιότητες

  • Υποδέχεται τους πελάτες του καταστήματος
  • Ενημερώνει τους πελάτες για τις παροχές και δίνει πληροφορίες για τις υπηρεσίες της επιχείρησης
  • Διαχειρίζεται τις κρατήσεις που διενεργούνται μέσω τηλεφώνου & online συστημάτων
  • Ενημερώνει το συστημα ή τον αντίστοιχο μανατζερ για κρατήσεις ή ακυρώσεις
  • Απαντά σε αιτήματα ή/και παράπονα των πελατών με ακρίβεια και αμεσότητα κατόπιν συννενοήσεως με τον manager, για την ολοκληρωμένη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Ενημερώνει τον Front Office Manager - feedback & follow up για ενδοεταιρικά θέματα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ ιδανικά στον κλάδο Τουριστικών Επαγγελμάτων / Δημοσίων Σχέσεων
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία και εξοικείωση με ξενοδοχειακά λογισμικά κρατήσεων και online booking πλατφόρμες
  • Γνώση MS Office
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

  • Σταθερό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση
  • Διαμονή
  • Ημιδιατροφή ‍