Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2023

B2B Sales Representative

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγάλη Ανώνυμη Ελληνική Βιομηχανία Χρωμάτων & Δομικών υλικών, με έδρα την Αττική. Αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για την ενίσχυση του τμήματος των πωλήσεων, συγκεκριμένα για τη θέση του

Β2Β Sales Representative .

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη πελατολογίου μέσω προγραμματισμού συναντήσεων και παρουσίασης των υπηρεσιών της εταιρείας στο χώρο των πελατών
  • Πρόταση εξατομικευμένων λύσεων προς τους επαγγελματίες και παρακολούθηση των συμφωνιών.
  • Yπευθυνότητα στην επίτευξη των καθορισμένων στόχων πωλήσεων
  • Εξασφάλιση και διατήρηση ισχυρών σχέσεων µε το υφιστάμενο πελατολόγιο
  • Διεύρυνση του πελατολογίου και αναζήτηση νέων επαγγελματικών ευκαιριών συνεργασίας καθώς και παρουσίαση των νέων προϊόντων στο υφιστάμενο πελατολόγιο.
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού µε στόχο τη δημιουργία και αξιοποίηση νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Εφαρμογή της εταιρικής πολιτικής και των εσωτερικών διαδικασιών του τμήματος πωλήσεων.
  • Διαχείριση και ανάπτυξη του εμπορικού δικτύου της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2-3 έτη προϋπηρεσίας στις πωλήσεις
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (Lower)
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ ή/και Μεταπτυχιακός τίτλος Business, Marketing, Communications, ή σχετιζόμενο αντικείμενο, θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (ERP, CRM, OFFICE)
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Άδεια οδήγησης ΙΧ αυτοκινήτου
  • Επαγγελματική νοοτροπία
  • Επιχειρηματικό πνεύμα και ικανότητα οικοδόμησης μακροχρόνιων και σταθερών σχέσεων με τους πελάτες
  • Ορθή διαχείριση χρόνου και δεξιότητες για τη βελτίωση της διαδικασίας επίλυσης προβλημάτων
  • Επικοινωνιακός, με όρεξη - ενθουσιασμό για δουλεία και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Προσήλωση σε στόχους, αναλυτική σκέψη, προσοχή στην λεπτομέρεια και οργανωτικές δεξιότητες
  • Τήρηση καθημερινών reports

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό, tablet και Η/Υ.
  • Bonus επί των πωλήσεων

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Σε όλους τους υπολοίπους ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.