Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/4/2021

Social Media Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εισαι επικοινωνιακός/ή, δημιουργικός/η με πολύ καλές δεξιότητες στη διαχείριση των social media και στην διαφήμιση;

Θα έβλεπες τον εαυτό σου ως Social Media Manager σε μια από τις πιο γνωστές εταιρείες στον κλάδο της διαφήμισης;

Αν η απάντησή σου είναι θετική, τότε αυτή η θέση είναι για σένα!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης Social Media Manager είναι:

  • Διαχείριση των μέσων κοινωνικής δικτύωσης και του δικτύου επικοινωνίας με το κοινό
  • Στήσιμο και επίβλεψη καμπανιών social media ads
  • Παρακολούθηση των αποδόσεων των διαφημίσεων
  • Σχεδιασμός και εφαρμογή στρατηγικής social media και αξιολόγηση των αποδόσεων των διαφημίσεων
  • Δημιουργία ελκυστικού περιεχομένου σε συνεργασία με άλλα μέλη της ομάδας και παρακολούθηση του πλανογράμματος
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού, των τάσεων της αγοράς και των κριτικών των πελατών
  • Βελτιστοποίηση των πωλήσεων μέσω των ψηφιακών καναλιών
  • Δημιουργία εβδομαδιαίων και μηνιαίων αναφορών για την διατήρηση των KPIs και ROI σε υψηλά επίπεδα
Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση Social Media Manager θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνση Marketing/ Οικονομικά/ Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 1-2 έτη αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία στη διαχείριση social media
  • Πιστοποίηση Google Ads θα θεωρηθεί ως πρόσθετο προσόν
  • Ενεργό ενδιαφέρον και παρακολούθηση των εναλλακτικών διαδικτυακών ενεργειών
  • Άπταιστος γραπτός και προφορικός λόγος στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα
  • Άριστη γνώση H/Y και των βασικών αρχών social media (SEO/SEM, paid media and analytics)
  • Προσανατολισμός στο στόχο και στο αποτέλεσμα
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Social Media Manager τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας