Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/6/2019

Sales Executive

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας, πρωτοπόρος εταιρεία συμβούλων οργάνωσης και πληροφορικής στην Ελλάδα που εξειδικεύεται στην ανάπτυξη, εφαρμογή και αυτοματοποίηση εταιρικών διαδικασιών με βάση τα διεθνή πρότυπα και τις βέλτιστες πρακτικές, αναζητά στέλεχος για την κάλυψη της θέσης του Sales Executive.

Αρμοδιότητες:

  •  σύνταξη, υποβολή & παρακολούθηση προσφορών έως την ολοκλήρωσή τους
  •  άμεση και αποτελεσματική εξυπηρέτηση του υφισταμένου και δυνητικού πελατολογίου της εταιρείας
  •  επικοινωνία με πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  •  εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων Β2Β
  •  πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ (θα προτιμηθούν υποψήφιοι διοίκησης επιχειρήσεων ή συναφούς αντικειμένου)
  •  άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και εφαρμογών MS Office
  •  άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  •  εργατικότητα, συνέπεια, επιμέλεια και σημασία στη λεπτομέρεια
  •  άνεση στην επικοινωνία με ικανότητες διαπραγμάτευσης

*Θα συνεκτιμηθεί ιδιαίτερα η γνώση και η εμπειρία στο χώρο παροχής συμβουλευτικών υπηρεσιών management και IT Governance.

Παροχές

H εταιρεία προσφέρει:
  •  3μηνη αρχική εκπαίδευση στις υπηρεσίες της εταιρείας
  •  ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  •  σύγχρονο και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  •  προοπτικές εξέλιξης.