Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/01/2018

Β2Β Πωλητής Πρώτων Υλών (Τροφίμων)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Είσαι απόφοιτος Τεχνολογίας Τροφίμων & Χημικού;
Είσαι επικοινωνιακός, μεθοδικός με έφεση στις Πωλήσεις;
Τώρα σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς σε κορυφαία Εμπορική Εταιρεία!

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, εμπορικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στην πώληση και διανομή πλαστικών, χημικών και φαρμακευτικών προϊόντων, αναζητά έναν υποψήφιο να καλύψει τη θέση του Εξωτερικού Πωλητή Πρώτων Υλών και συγκεκριμένα Τροφίμων.
Τόπος Εργασίας: H έδρα της εταιρείας βρίσκεται στο κέντρο της Αθήνας

Αρμοδιότητες
• Επιστημονική ενημέρωση και πώληση των προϊόντων της εταιρείας
• Καθημερινές επισκέψεις σε νέους και υπάρχοντες Key Account πελάτες, με σκοπό την ανάπτυξη του ήδη υπάρχοντος πελατολογίου & την ανάπτυξη του κύκλου συνεργασιών της εταιρείας
• Παροχή υψηλών προδιαγραφών εξυπηρέτησης πελατών & επίλυσης ερωτημάτων σε όλα τα στάδια της Διαδικασίας
• Επικοινωνία με Προμηθευτές  -  Κλείσιμο Συμφωνιών

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος ΤΕΙ Τεχνολογίας Τροφίμων ή Χημικού
• Απαραίτητη εμπειρία 5+ χρόνων σε θέσεις Πωλήσεων Πρώτων Υλών
• Άριστη γνώση της αγοράς τροφίμων
• Ευχέρεια στην χρήση της Αγγλικής Γλώσσας
• Καλή γνώση του MS Office
• Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου
• Δυνατότητα μετακινήσεων εκτός έδρας
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψήφιους

Παροχές

• Μικτός Μηνιαίος Μισθός: 1.500 – 1.600€
• Εταιρικό κινητό τηλέφωνο & Laptop
• Εταιρικό αυτοκίνητο & κάλυψη έξοδων κίνησης
• Σταθερό και φιλικό εργασιακό περιβάλλον