Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/5/2018

Dialer Administrator

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw, εκ μέρους Χρηματοοικονομικής Εταιρείας, αναζητά για άμεση συνεργασία έναν έμπειρο Dialer Administrator, ο οποίος θα είναι υπεύθυνος για την καθημερινή ομαλή λειτουργία του λογισμικού συστήματος Dialer.

Αρμοδιότητες

  • Eξασφάλιση σωστής εγκατάστασης και αύξηση λειτουργικότητας του λογισμικού συστήματος Dialer, με στόχο την ομαλή καθημερινή λειτουργία του Call Center
  • Συντονισμός και υποστήριξη του συστήματος Dialer & Recording (δικτυακή υποδομή και servers)
  • Ειδικός σχεδιασμός νέων τεχνικών προτάσεων για τη λειτουργία του Call Center
  • Eξέταση και επίλυση τεχνικών προβλημάτων μεγάλης πολυπλοκότητας
  • Ελαχιστοποίηση του χρόνου διακοπής λειτουργίας του συστήματος και βελτίωση της χρήσης του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ή συναφούς γνωστικού πεδίου
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 3+ ετών σε αντίστοιχο ρόλο
  • Πολύ καλή γνώση συστημάτων διαχείρισης PBX και CTI
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητα άμεσης διευθέτησης προβλημάτων και παροχής λύσεων
  • Οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας.