Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/01/2022

Ζαχαροπλάστης ή Αρτοζαχαροπλάστης

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Ζαχαροπλάστη ή Αρτοζαχαροπλάστη για το ξενοδοχείο του στη Σκιάθο για το καλοκαίρι του 2022.

Αρμοδιότητες:

• Προετοιμασία για την ημερήσια παραγωγή προϊόντων ζαχαροπλαστικής
• Φροντίδα για τη σωστή προετοιμασία, καθαριότητα και υγιεινή του χώρου εργασίας
• Προετοιμασία πρωινών
• Καθοδήγηση και εκπαίδευση υφισταμένων στο τμήμα
• Συντονισμός με άλλα τμήματα για την εύρυθμη λειτουργία της κουζίνας
• Έλεγχος ορθής αποθήκευσης και κατάλληλης ποσότητας υλικών και πρώτων υλών

Απαραίτητα Προσόντα

• 3 έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ζαχαροπλαστείο ή ξενοδοχείο 4* ή 5*
• Άριστη γνώση διαδικασίας HACCP
• Δημιουργικό πνεύμα και ομαδική προσωπικότητα
• Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
• Θετική προσωπικότητα
• Δημιουργική φαντασία

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
• Παροχή διαμονής και διατροφής.
• Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
• Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
• Εκπαίδευση