Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/05/2021

Λογιστής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΣΥΓΓΡΟΥ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

 H Αναπτυξιακή Εταιρεία Ακινήτων DKG Development  ζητά  ΛΟΓΙΣΤΗ για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες
  • Έλεγχος λογιστικών καταχωρήσεων (πληρωμές, εισπράξεις, δαπάνες) και επίβλεψη των καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου
  • Τήρηση απλογραφικών/διπλογραφικών βιβλίων και ενημέρωση λογιστικών βιβλίων
  • Σύνταξη φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ, ΜΥΦ, φόρος εισοδήματος) και υποβολή στο Taxis Net
  • Έκδοση και έλεγχος μισθοδοσίας
  • Συμμετοχή στο φορολογικό σχεδιασμό και στη διαμόρφωση του προϋπολογισμού
  • Παρακολούθηση τραπεζικών κινήσεων και ταμιακών ροών
  • Σύνταξη και κατάθεση μηνιαίων και ετήσιων αναφορών και οικονομικών προτάσεων στον Οικονομικό Διευθυντή

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ – Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Γνώση φορολογίας εισοδήματος, ΦΠΑ, ελληνικών λογιστικών προτύπων, διεθνών λογιστικών προτύπων
  • Γνώσεις μισθοδοσίας και εργατικής νομοθεσίας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού μηχανογραφικών λογιστικών προγραμμάτων και προγράμματος ERP
  • Εμπειρία στη τήρηση απλογραφικών – διπλογραφικών βιβλίων Β’ και Γ’ κατηγορίας
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση σε κατασκευαστική εταιρεία
  • Γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων του Microsoft Office (Word, Excel)
  • Οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εχεμύθεια και υπευθυνότητα