Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/5/2020

Υπεύθυνος Ανάπτυξης Αγοράς HoReCa

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Manpower Group, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικής εταιρείας με ηγετική θέση στον χώρο του Food Service, με δραστηριότητα σε Ελλάδα και εξωτερικό, αναζητά Υπεύθυνο Ανάπτυξης Αγοράς, στο πλαίσιο της διεύρυνσης της ομάδας Πωλήσεων.

Τοποθεσία : Περιοχή Αθήνας

Ο ΡΟΛΟΣ:

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στον Προϊστάμενο Πωλήσεων και θα συνεργάζεται στενά με όλα τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας. Η περιοχή ευθύνης του/της θα περιορίζεται εντός του Νομού Αττικής.

Συγκεκριμένα οι αρμοδιότητες του ρόλου είναι :
• Εκτέλεση του πλάνου των πωλήσεων για συγκεκριμένη περιοχή ευθύνης, επικοινωνώντας τόσο με το υπάρχον πελατολόγιο, όσο και με δυνητικούς πελάτες
• Ανάπτυξη και διατήρηση σχέσεων εμπιστοσύνης με τους πελάτες
• Χαρτογράφηση της αγοράς και των αναγκών των νέων πελατών
• Παρακολούθηση και ανάλυση του ανταγωνισμού στην συγκεκριμένη αγορά
• Προετοιμασία ανάλυσης της αγοράς και των reports των καναλιών διανομής για την περιοχή ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

• Κάτοχος AEI ή ΤΕΙ
• Εμπειρία σε θέση πωλήσεων 1-2 χρόνια στον χώρο του HoReCa
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Εξοικείωση με ηλεκτρονικούς υπολογιστές και γνώστης/-τρια MS Office
• Εξαιρετικές Οργανωτικές και Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ικανότητα λήψης αποφάσεων και επίλυσης προβλημάτων
• Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

• Σταθερές μηνιαίες αποδοχές
• Bonus βάσει επίτευξης των στόχων που έχουν τεθεί
• Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη εξόδων μετακίνησης
• Tablet και Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
• Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητες ένταξης σε μία ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία