Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/3/2023

Service Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Ν. ΜΟΡΕΝΟΣ ΙΚΕ αναζητεί Service Engineer με έδρα την Αθήνα για παροχή τεχνικής υποστήριξης στους πελάτες FMCG για την Ελλάδα και το εξωτερικό.

Σχέσεις αναφοράς:

Αναφέρεται σε: Service Manager

Βασική Αποστολή:

Η έγκαιρη παροχή άριστων υπηρεσιών εγκατάστασης και τεχνικής υποστήριξης μηχανημάτων.

Κύριες αρμοδιότητες:

• Εγκατάσταση και παραμετροποίηση νέων μηχανών στις εγκαταστάσεις των πελατών

• Διερεύνηση και διάγνωση τεχνικών προβλημάτων, δρομολόγηση απαραίτητων ενεργειών για την επίλυσή τους (επικοινωνία με κατασκευαστή, παραγγελία ανταλλακτικών κ. ά.) και εκτίμηση χρόνου αποκατάστασης

• Παροχή άμεσης και ακριβούς ενημέρωσης στους πελάτες σχετικά με την πορεία και διαδικασία επίλυσης προβλημάτων και το σχετικό κόστος

• Ακριβής και λεπτομερειακή καταγραφή προβλημάτων και ενεργειών και συμπλήρωση σχετικών αναφορών

• Συνεχής ενημέρωση και απόκτηση γνώσεων σχετικά με νέες τεχνολογίες στον χώρο δραστηριοποίησης

• Τήρηση εσωτερικών γραφειοκρατικών διαδικασιών (ημερήσια, εβδομαδιαία και μηναία αναφορά)

• Συμμετοχή σε κλαδικές εκθέσεις και εταιρικές εκπαιδεύσεις

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:

ΓΝΩΣΕΙΣ (απαιτούμενες)

• Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού, Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Ηλεκτρονικού (ΤΕΙ)

• Πολύ καλή γνώση προγραμματισμού PLC, γνώσεις EPLAN

• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

ΕΜΠΕΙΡΙΑ (απαιτούμενη)

• Τουλάχιστον 3 χρόνια σχετική με το αντικείμενο (εγκαταστάσεις βιομηχανικού εξοπλισμού, ρομποτικά συστήματα)

ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ/ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

• Πελατοκεντρική προσέγγιση και προσανατολισμός στην ποιότητα υπηρεσιών και προϊόντων

• Προσήλωση στην επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων

• Επίλυση σύνθετων προβλημάτων

• Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου και τήρησης προθεσμιών.

ΛΟΙΠΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

• Δυνατότητα συχνών ταξιδιών στην Ελλάδα και το εξωτερικό

Παροχές

  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Eταιρικό laptop και κινητό τηλέφωνο
  • Ιδιωτική Ασφάλεια
  • Ευκαιρίες Εξέλιξης & Εκπαίδευσης στο εξωτερικό