Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/10/2019

Υπεύθυνος Τεχνικού Τμήματος

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό εταιρείας τροφίμων, με έδρα στην ευρύτερη περιοχή Θεσσαλονίκης, αναζητούμε:

Υπεύθυνο Τεχνικού Τμήματος (Ref. 4792/TEC/RS/GR)

Ενδεικτικά Καθήκοντα:
  • Συντονισμός εργασιών του τμήματος
  • Διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της παραγωγής
  • Σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Παραγωγής, προγραμματισμός της παραγωγικής διαδικασίας
  • Διαχείριση του προϋπολογισμού του τμήματος
  • Προγραμματισμός και έγκριση αδειοδοτήσεων
  • Διερεύνηση και κοστολόγηση νέων επενδυτικών σχεδίων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Δίπλωμα Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Πολυτεχνικής σχολής
  • Επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, είναι επιθυμητή
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας, με ισχυρά επιθυμητή τη γνώση μίας δεύτερης (Γερμανικής, Γαλλικής ή Ιταλικής)
  • Πολύ καλός χειρισμός Η/Υ. Η γνώση διαχείρισης του δικτύου υπολογιστών, θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Αντίληψη και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Οργανωτικές, επικοινωνιακές και ηγετικές ικανότητες
  • Αναλυτικός τρόπος σκέψης, προσαρμοστικότητα και ευελιξία
  • Αποτελεσματικότητα και προσανατολισμός στην επίτευξη των στόχων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και παροχών και προοπτικές εξέλιξης.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.