Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/11/2022

Site Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η DIMKAT Construction ελληνική εταιρεία ανάληψης και υλοποίησης Ενεργειακών, Τηλεπικοινωνιακών & Ηλεκτρομηχανολογικών έργων που δραστηριοποιείται για περισσότερα από 11 χρόνια στον κλάδο της, ενδιαφέρεται να προσλάβει άμεσα SIte Manager για τα γραφεία της στη Μεταμόρφωση.

Γενικά ΚαθήκονταΗ θέση αναφέρεται στον Τεχνικό Διευθυντή με τις εξής αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση της απόδοσης του έργου και διασφάλιση ότι το έργο ολοκληρώνεται σύμφωνα με το συμφωνημένο πρόγραμμα και εντός των οδηγιών του προϋπολογισμού
  • Διαχείριση όλων των πτυχών του έργου, όπως η επιλογή των εργολάβων, η απόκτηση αδειών και η διασφάλιση της συμμόρφωσης με τους κανονισμούς
  • Παρακολούθηση & έλεγχος προγραμματισμού των συνεργείων εργασίας, παραγγελίας υλικών και παρακολούθησης προόδου σε καθημερινή βάση
  • Διαχείριση σχέσεων με υπεργολάβους, προμηθευτές και πελάτες καθ' όλη τη διάρκεια της ζωής του έργου
  • Εργασία με τους πελάτες για τον προσδιορισμό των αναγκών τους, το σχεδιασμό προσαρμοσμένων λύσεων
    Επανεξέταση των σχεδίων και τη διεξαγωγή επιθεωρήσεων κατά τη διάρκεια της κατασκευής για να εξασφαλιστεί η συμμόρφωση με τους κώδικες και τις προδιαγραφές κατασκευής
  • Επίβλεψη κατασκευαστικών εργασιών.
  • Διαχείριση των συνεργείων/ομάδων υλοποίησης.
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Παρακολούθηση εκτέλεσης εργασιών βάσει αρχικού σχεδιασμού και αναφορά τυχόν αλλαγών ή αποκλίσεων.
  • Επιμετρήσεις, σύνταξη λογαριασμών, ανακεφαλαιωτικοί πίνακες.
  • Επικοινωνία τακτικά με τους πελάτες σχετικά με την κατάσταση του έργου και την παροχή ενημερώσεων σχετικά με οποιεσδήποτε αλλαγές στο χρονοδιάγραμμα ή το σχέδιο
  • Χειρισμός της αλληλογραφίας και του αρχείου του έργου.
  • Συγγραφή αναφορών κατασκευαστικών έργων.
  • Διαχείριση και επικοινωνία με προμηθευτές.
  • Έλεγχος τήρησης κανόνων ασφαλείας
  • Είναι υπεύθυνος για τα έργα που του ανατίθενται, εγγυάται την ηλεκτρολογική εγκατάσταση, επαληθεύοντας ότι οι μεθοδολογίες που εφαρμόζονται είναι σύμφωνες με τους κανονισμούς του κλάδου και πληρούν τις απαιτήσεις που έχουν τεθεί για το έργο.
  • Είναι υπεύθυνος για τη δημιουργία και την παρακολούθηση της εφαρμογής του προϋπολογισμού
  • Είναι υπεύθυνος σχέσεων με τους φορείς που είναι υπεύθυνοι για τη σύνδεση των έργων, με τους οποίους θα διασυνδέεται για την επίτευξη των στόχων του έργου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Σχολής Τεχνικής Κατεύθυνσης
  • Πολύ καλός χειρισμός σχετικών προγραμμάτων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Τουλάχιστον τριετής εμπειρία σε αντίστοιχες θέσεις εταιρειών

Δεξιότητες

  • Οργάνωση, μεθοδικότητα & προσαρμοστικότητα
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης κρίσεων ακόμη και απομακρυσμένα
  • Διαχείριση απαιτητικών και άμεσων καταστάσεων
  • Υπευθυνότητα και επαγγελματισμός
  • Ομαδικότητα & αποτελεσματική συνεργασία για την επίτευξη των στόχων
  • Δεξιότητες σχεδιασμού και διαχείρισης χρόνου
  • Εργατικότητα, συνέπεια

Παροχές

  • Bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης.

Σχέση εργασίας

  • Full time