Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/01/2018

ERP Consultant με εμπειρία σε τεχνολογίες Internet

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρία Πληροφορικής με έδρα στη Θεσσαλονίκη, αναζητά  ERP Consultant με εμπειρία σε τεχνολογίες Internet και web development (php, html, css, js, mysql)

Προφίλ εταιρίας

Η εταιρεία διαθέτει μακροχρόνια εμπειρία και γνώση στο αντικείμενο της παροχής υπηρεσιών μηχανογράφησης – μηχανοργάνωσης επιχειρήσεων. Η εμπειρία των στελεχών της μέσα από την πολυετή συνεργασία με εταιρίες όπως η Singular Logic S.A. (εφαρμογές εμπορικής- λογιστικής διαχείρισης, ERP, CRM κτλ.) έχει διαμορφώσει ένα δομημένο περιβάλλον ανάπτυξης και τεχνολογίας, που καλύπτει ένα ευρύ φάσμα πελατολογίου.

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος-α θα ασχοληθεί με την σύνδεση eshop(magento) με την εφαρμογή του Galaxy ERP.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-4 ετών σε ανάλογη θέση
  • Ηλικία 25-35 ετών
  • Πτυχίο ανώτατης – ανώτερης σχολής Πληροφορικής ή σχολής Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση web development (PHP, HTML, CSS, JQUERY, JAVA)
  • Γνώση web services (API, Rest, SOAP)
  • Πολύ καλή γνώση διαχείρισης βάσεων δεδομένων και γλώσσας SQL
  • Ευχέρεια στον γραπτό και στον προφορικό λόγο
  • Ικανότητα στην παρουσίαση λύσεων
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία, ευελιξία, προσαρμοστικότητα, πνεύμα ομαδικότητας

Θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα

  • Εμπειρία 1-2 ετών σε Magento

Στις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μόνο οι υποψήφιοι που θα επιλεγούν για συνέντευξη, θα ενημερωθούν για το αποτέλεσμα της διαδικασίας.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει

  • Εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εργασία σε σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών