Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/07/2018

Υπεύθυνος Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Υπεύθυνος Παραγωγής από κατασκευαστική εταιρεία με έδρα την Ξάνθη.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και προγραμματισμός της παραγωγικής ροής
  • Εποπτεία υπαλλήλων παραγωγής: εκπαίδευση, διαχείριση και αξιολόγηση ομάδας προϊσταμένων και εργατών παραγωγής με σκοπό την ομαλή, γρήγορη, ασφαλή και αποτελεσματική λειτουργία της μονάδας
  • Εποπτεία και εφαρμογή της διαδικασίας παραγωγής και διασφάλιση της τήρησης διαδικασιών ασφαλείας
  • Ετήσιος και περιοδικός σχεδιασμός αναβάθμισης προγραμμάτων παραγωγής και συντήρησης εξοπλισμού
  • Χειρίζεται την γραμμή παραγωγής σύμφωνα με τους κανόνες λειτουργίας της με σκοπό την έγκαιρη, ποιοτική και αποτελεσματική υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής στη βάρδιά του
  • Ελέγχει και συντονίζει τους εργαζομένους της γραμμής παραγωγής για την ορθή τήρηση του προγράμματος και την αποτελεσματική λειτουργία της γραμμής
  • Προτείνει διορθωτικές ενέργειες για τη βελτίωση της απόδοσης των γραμμών παραγωγής
  • Συμπληρώνει έγκαιρα τα προβλεπόμενα έντυπα και τις αναφορές της βάρδιάς του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι.
  • Τουλάχιστον τριετής προϋπηρεσία σε θέση υπεύθυνου παραγωγής, κατά προτίμηση, σε κατασκευαστική εταιρεία
  • Γνώση Αγγλικών
  • Γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές, οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
  • Δεξιότητες επίλυσης σύνθετων προβλημάτων, ανάλυσης και σύνθεσης δεδομένων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση