Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/05/2022

Καθηγητές / Καθηγήτριες Αγγλικών Ιταλικών και Γαλλικών

Εκπαίδευση

Πόλη ΒΥΡΩΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Τα So Easy® Βύρωνα, βραβευμένα με το Education Leader Award "Innovation in Teaching" είναι ο τέλειος οργανισμός για να πετύχετε τους στόχους σας. Αναζητούμε για την ακαδημαϊκή χρονιά 2022-23, καθηγητές Αγγλικών-Ιταλικών-Γαλλικών για πλήρη απασχόληση.

Αρμοδιότητες

  • Ακολουθείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της Ακαδημαϊκής μας Ομάδας (σχέδια μαθημάτων, εργασίες, εκθέσεις, εικονικές εξετάσεις)
  • Αξιολογείτε τις εργασίες και τα τεστ των μαθητών
  • Ενθαρρύνετε τους μαθητές να εξασκήσουν παραγωγικές και δημιουργικές δεξιότητες
  • Αναθέτετε ασκήσεις και εργασίες στους μαθητές και συμπληρώνετε τις αναφορές προόδου των μαθητών
  • Δημιουργείτε σχέσεις εμπιστοσύνης με τους μαθητές, τους γονείς και το λοιπό προσωπικό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αφοσίωση στους μαθητές και πάθος για εκπαίδευση
  • Αναγνωριμένος τίτλος σπουδών και άδεια διδασκαλίας, BSc/BA στην γλώσσα που ειδικεύεστε. Ο Μεταπτυχιακός τίτλος θεωρείται επιπλέον προσόν
  • Προϋπηρεσία διδασκαλίας τουλάχιστον 2 με 3 χρόνια, άνεση στην διδασκαλία διαφορετικών επιπέδων και ηλικιών
  • Άριστη γνώση της γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο, ιδανικά με πολύ καλή προφορά
  • Εξαιρετικές επικοινωνικές δεξιότητες και ικανότητες διαχείρισης της τάξης
  • Εξοικείωση με εκπαιδευτικά λογισμικά, διαδικτυακές πλατφόρμες διδασκαλίας και διαδραστικό πίνακα

Παροχές

  • Ένα ευχάριστο, υποστηρικτικό περιβάλλον, στο οποίο κυριαρχεί ομαδικό πνεύμα
  • Διαρκή επιμόρφωση μέσω ετήσιων εκπαιδεύσεων
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη μέσω του μοναδικού μας Προγράμματος Όραμα Καριέρας
  • Οικονομική ασφάλεια και ελκυστικό πακέτο αποδοχών

Αν αγαπάτε το αντικείμενο σας θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε.