Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/9/2022

UPS Sales Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Β. ΚΑΥΚΑΣ Α.Ε. κατέχει ηγετική θέση στον κλάδο του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, του φωτισμού, των ειδών τεχνολογίας κτιρίων και λύσεων διαχείρισης ενέργειας. Το ολοένα και αυξανόμενο δίκτυο μας, περιλαμβάνει 72 καταστήματα σε Ελλάδα και Κύπρο και το ανθρώπινο δυναμικό μας, ξεπερνάει τους 1200 εργαζόμενους.

Η ΚΑΥΚΑΣ επενδύει σταθερά στην επαγγελματική και προσωπική εξέλιξη των στελεχών της με προγράμματα διαρκούς επιμόρφωσης που βοηθούν στην ανάπτυξη των γνώσεων, των ταλέντων και των δεξιοτήτων τους ώστε να παρέχουν προστιθέμενη αξία και καινοτόμες λύσεις στους πελάτες της. Απόδειξη της δέσμευσής μας για την δημιουργία ενός εξαιρετικού εργασιακού περιβάλλοντος είναι η βράβευσή μας φέτος για 7η φορά στο θεσμό Best Workplaces ως μια από τις δέκα επιχειρήσεις με το Καλύτερο Εργασιακό Περιβάλλον στην Ελλάδα.

Ποια είναι η ομάδα μας
Η ομάδα μας αποτελείται από νέους ανθρώπους με κέφι, όρεξη και πάθος. Το ήθος, ο επαγγελματισμός και η αποτελεσματικότητα, είναι από τα βασικά μας χαρακτηριστικά, που αναδεικνύονται μέσα από ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον που προωθεί το ομαδικό πνεύμα και τον αμοιβαίο σεβασμό.

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Εκπόνηση οικονομοτεχνικών προσφορών και εκτέλεση παραγγελιών, εξυπηρετώντας εξωτερικούς και εσωτερικούς  πελάτες
  • Επιλογή και διαστασιολόγηση συστημάτων αδιάλειπτης ενέργειας (UPS) για SMB και Enterprise περιβάλλοντα
  • Τεχνική και εμπορική αιτιολόγηση της προσφερόμενης UPS λύσης
  • Υποστήριξη Δικτύου Καταστημάτων σε ζητήσεις και εκπαιδεύσεις
  • Αξιολόγηση λύσεων κατασκευαστικών οίκων – προμηθευτών
  • Έμφαση στην περαιτέρω ανάπτυξη της αγοράς και των λύσεων UPS σε Κτιριακά έργα και Κέντρα Δεδομένων

Απαραίτητα Προσόντα

Αν διαθέτετε:
  • Πτυχίο ΑΕΙ –ΤΕΙ Τεχνικής κατεύθυνσης (ιδανικά στην Ηλεκτρολογία/ Μηχανολογία)
  • Προϋπηρεσία 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Βασικές γνώσεις συστημάτων δομημένης καλωδίωσης χαλκού και οπτικών ινών Κτιριακών εγκαταστάσεων και Κέντρων Δεδομένων
  • Άριστη γνώση συστημάτων αδιάλειπτης λειτουργίας
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Άριστη γνώστη SAP & Microsoft Office suite
  • Επιθυμητή γνώση χρήσης AUTOCAD
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών, ικανότητα ανάλυσης στοιχείων και μεταδοτικότητα
  • Εμπορική αντίληψη και στρατηγικός τρόπος σκέψης
Τότε επικοινωνήστε μαζί μας για να δηλώσετε το ενδιαφέρον σας και να υποβάλετε το βιογραφικό σας!