Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/1/2022

Spa Therapist

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΑΛΛΙΘΕΑ | ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το IDOLO Group αναζητά για τα Spa του στην Καλλιθέα Ρόδου για την καλοκαιρινή σεζόν 2022:

Αρμοδιότητες:
  • Παροχή υπηρεσιών μασάζ (χαλαρωτικού, βαθιάς πιέσεως κ.α.), θεραπειών προσώπου και σώματος
  • Προώθηση και πώληση θεραπειών και προϊόντων λιανικής
  • Κατάλληλη προετοιμασία των δωματίων θεραπείας, στρώσιμο κρεβατιού, φωτισμός, θερμοκρασία και προϊόντα που θα χρησιμοποιηθούν κατά τη διάρκεια των θεραπειών, καθαρισμός όλων των εργαλείων και εξοπλισμού πριν από κάθε χρήση
  • Διασφάλιση ότι το σπα είναι επαρκώς εφοδιασμένο με τις απαραίτητες προμήθειες και αναφορά τυχόν ελλείψεων στον υπεύθυνο του τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Φυσικοθεραπείας ή Αισθητικής
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 5 αστέρων
  • Εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών του υψηλότερου επιπέδου
  • Γνώση μεγάλου εύρους θεραπειών spa και μασάζ
  • Γνώση μανικιούρ - πεντικιούρ και αποτρίχωσης θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας (ρωσικά, γαλλικά, γερμανικά,) θα εκτιμηθεί

Δεξιότητες και Ικανότητες:

  • Ευγένεια και φιλική διάθεση
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων, διατηρώντας υψηλό επίπεδο εξυπηρέτησης
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Διαμονή και διατροφή
  • Πλήρες πακέτο ασφάλισης
  • Διαρκής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και μόνιμης απασχόλησης