Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/2/2023

Υπεύθυνος Διαγωνισμών Δημοσίου

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από Ανώνυμη Τεχνική και Κατασκευαστική εταιρεία με έδρα τη Θεσσαλονίκη, ηγέτιδα στον τομέα κατασκευής δημόσιων και ιδιωτικών έργων, ζητείται Υπεύθυνος Δημόσιων Διαγωνισμών για να στελεχώσει το τμήμα Δημόσιων Έργων/Προμηθειών και Δημόσιων Διαγωνισμών της εταιρείας για ενασχόληση με τους ηλεκτρονικούς διαγωνισμούς δημοσίου ΕΣΗΔΗΣ, συμβάσεις δημοσίου και προσφορές.

Τα καθήκοντα του υποψηφίου είναι :
  • Καθημερινή ενημέρωση και γνωστοποίηση διακηρύξεων προμήθειας από τον δημόσιο τομέα.
  • Τήρηση όλων των προβλεπόμενων διαδικασιών για συμμετοχή σε διαγωνισμούς προμηθειών δημόσιου τομέα (συλλογή και έλεγχος δικαιολογητικών συμμετοχής – τεχνική & οικονομική προσφορά – δικαιολογητικά κατακύρωσης – σύμβασης).
  • Παρακολούθηση της εξέλιξης των διαγωνισμών , επικοινωνία με τις αναθέτουσες αρχές , σύνταξη των απαραίτητων επιστολών και αποστολή των απαραίτητων εγγράφων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Διετής, τουλάχιστον, εμπειρία σε Τμήμα Διαγωνισμών Τεχνικής Εταιρείας
  • Απαραίτητη γνώση διαδικασίας ηλεκτρονικών διαγωνισμών μέσω ΕΣΗΔΗΣ
  • Εμπειρία στη διαχείριση της πλατφόρμας του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημόσιων Συμβάσεων (ΕΣΗΔΗΣ),
  • Πολύ καλή χρήση του Microsoft Ofice Suite (Word, Excel, PowerPoint etc),
  • Άριστη γνώση της αγγλική γλώσσας/. Επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας,
  • Γνώση της νομοθεσίας προμηθειών του Δημοσίου και της διαδικασίας διεξαγωγής διαγωνισμών,
  • Οργανωτικότητα και έμφαση στη λεπτομέρεια,
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές δεξιότητες,
  • Ικανότητα εργασίας και δυνατότητα επίτευξης στόχων υπό πίεση.

Παροχές

  • Μισθός ανάλογος των προσόντων και του επιπέδου εμπειρίας
  • Σύμβαση Εργασίας Αορίστου Χρόνου
  • Πλήρης απασχόληση (8ωρη) με συνεχές ωράριο
  • Συνεχής εκπαίδευση από την πρώτη ημέρα της πρόσληψης
  • Σταθερό και φιλικό περιβάλλον εργασίας