Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/6/2021

Sales Account Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ONE SALONICA | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Softexpert ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία κατασκευής ιστοσελίδων, ηλεκτρονικών καταστημάτων και digital marketing, μέλος της SOFT GROUP ΙΚΕ ζητά να προσλάβει Sales Manager.

O υποψήφιος που θα επιλεγεί θα αναλάβει την διαχείριση και ανάπτυξη πελατών σε προϊόντα και υπηρεσίες της εταιρίας.

Αρμοδιότητες

  • Δημιουργία νέων ευκαιριών πώλησης χρησιμοποιώντας υπάρχοντα και δυνητικά δίκτυα πελατών
  • Δημιουργία θετικών σχέσεων με τους πελάτες
  • Αναφορά σχετικά με την κατάσταση των λογαριασμών και των συναλλαγών
  • Παροχή έγκαιρων λύσεων στους πελάτες σε πιθανά προβλήματα
  • Παρακολούθηση μετρήσεων πωλήσεων της εταιρείας (π.χ. τριμηνιαία αποτελέσματα πωλήσεων και ετήσιες προβλέψεις)
  • Λύσεις για τη βελτίωση της απόδοσης των πωλήσεων και τον εντοπισμό ευκαιριών ανάπτυξης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΣΟΝ για την θέση εργασίας.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Φιλοδοξία για εξέλιξη
  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία στο πως χρησιμοποιούνται και που χρησιμεύουν σε μία επιχείρηση τα social media , το digital marketing και το web development (website και e-shop).
  • Προσανατολισμό στην επίτευξη και την ανάπτυξη των στόχων της εταιρείας
  • Ευφυΐα και αναπτυγμένη την αίσθηση της αντίληψης
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον σε νέους υπερσύγχρονους χώρους γραφείων
  • Σταθερός μισθός με πλήρη ασφάλιση
  • Επιπλέον Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό κινητό
  • Εταιρικό Tablet / Laptop
  • Δυνατότητα ανέλιξης στην εταιρεία
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Πλήρη κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Free coffee