Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/10/2020

After Sales Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εμπειρία ως After Sales Manager και αναζητάς το επόμενο επαγγελματικό σου βήμα;

Θα ήθελες να εργαστείς για μία από τις κορυφαίες εμπορικές εταιρείες στην Ελλάδα;

'Εχεις πελατoκεντρική φιλοσοφία και προσανατολισμό στην ποιοτική εξυπηρέτηση;

Αν πιστεύεις ότι το προφίλ σου ταιριάζει με τα παραπάνω, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Τα καθήκοντα του/της After Sales Manager είναι τα παρακάτω:
  • Εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του τμήματος After Sales, με προσανατολισμό στην παροχή ποιοτικών υπηρεσιών
  • Συνεργασία με τη διοίκηση της εταιρείας για το σχεδιασμό,την εφαρμογή και υλοποίηση της After Sales πολιτικής
  • Διοίκηση, συντονισμός, αποτελεσματική διαχείριση, εποπτεία και ανάπτυξη του τμήματος ευθύνης
  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό και στην εφαρμογή της εμπορικής στρατηγικής
  • Συνεχής παρακολούθηση των πωλήσεων και των επιδόσεων του τμήματος
  • Πλήρης γνώση της αγοράς και συνεχής αξιολόγηση του ανταγωνιστικού περιβάλλοντος με στόχο την κατάθεση καινοτόμων προτάσεων
  • Εφαρμογή και τήρηση των διαδικασιών και προδιαγραφών After Sales, σε συνεργασία με τα εμπορικά τμήματα της εταιρείας
  • Εκπροσώπηση της εταιρείας έναντι πελατών και συνεργατών όποτε απαιτείται
  • Προετοιμασία και παρουσίαση reports για τη διοίκηση της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Τα απαραίτητα προσόντα για τη θέση του/της After Sales Manager είναι τα παρακάτω:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανικού, Οικονομικών, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή παρεμφερούς κλάδου
  • Τουλάχιστον 4 έτη επαγγελματικής εμπειρίας σε αντίστοιχο ρόλο σε τμήμα After Sales
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση MS-Office
  • Διοικητικές δεξιότητες, υπευθυνότητα και αποφασιστικότητα
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, ευελιξία και αποτελεσματικότητα
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες και ικανότητα διαχείρισης ομάδας

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα για την θέση After Sales Manager:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση και επαγγελματική κατάρτιση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης σε ενα δυναμικό περιβάλλον
Αν θεωρείτε ότι το προφίλ σας ταιριάζει σε αυτή τη θέση After Sales Manager, τότε περιμένουμε την αίτησή σας!

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να καλέσετε την Άννα Βε στο 2106770523 #salesjobs

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.