Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/08/2019

Υπεύθυνος Ποιότητας

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Υπεύθυνος Ποιότητας από εμπορική εταιρεία στο Ηράκλειο, η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο των φίλτρων νερού.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Καθήκοντα:

  • Παρακολούθηση δεικτών απόδοσης όλων των τμημάτων της εταιρείας
  • Διασφάλιση και τήρηση των ποιοτικών προδιαγραφών που ορίζουν τα διεθνή πρότυπα που ακολουθεί η εταιρεία
  • Διαχείριση μικροβιολογικών και χημικών αναλύσεων
  • Διασφάλιση συμμόρφωσης των προϊόντων σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία
  • Επικοινωνία με προμηθευτές & εξωτερικούς συνεργάτες
  • Επιμέλεια των τεχνικών παραμέτρων των προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού (κατά προτίμηση Μηχανολόγου Μηχανικού ή Χημικού Μηχανικού) ή πτυχίο Θετικών Επιστημών (Χημείας)
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία 2- 5 ετών σε τμήμα ποιοτικού ελέγχου
  • Καλή γνώση Η/Υ (MS OFFICE, Internet)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών σε προφορικό και γραπτό επίπεδο (γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα συνεκτιμηθεί)
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια, υπευθυνότητα και διάθεση ανέλιξης
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και εκτέλεσης πολλαπλών καθηκόντων με αποτελεσματικότητα
  • Ομαδικότητα, οργανωτικότητα, ευχέρεια στην επικοινωνία και τη συνεργασία

Παροχές

  • Διασφαλισμένες προοπτικές συνεργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης