Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/07/2020

Στέλεχος Πωλήσεων Υπηρεσιών Ενέργειας

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Στέλεχος Πωλήσεων Υπηρεσιών Ενέργειας από πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος για τη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη πωλήσεων οικιακού και εταιρικού πελατολογίου
  • Συναντήσεις και διατήρηση σχέσεων εμπιστοσύνης με το υπάρχον πελατολόγιο
  • Προώθηση των υπηρεσιών της εταιρίας και επισκέψεις σε δυνητικούς πελάτες
  • Σύνταξη αναφορών και προβλέψεις των πωλήσεων
  • Παρακολούθηση των στόχων και κινητοποίηση για την επίτευξή τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή Προϋπηρεσία σε πωλήσεις B2B ή/και B2C, κατά προτίμηση στον κλάδο της ενέργειας ή των τηλεπικοινωνιών
  • Πολύ καλή γνώση της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Οργάνωση και τυπικότητα
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα στην εξωτερική εργασία
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη των στόχων
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών

Παροχές

  • Άμεση προοπτική εξέλιξης σε πλήρη απασχόληση
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον μιας εταιρίας με δυναμική παρουσία στον χώρο της ενέργειας
  • Ικανοποιητικό μισθό και κάλυψη εξόδων
  • Εκπαίδευση
  • Υψηλό bonus επίτευξης στόχων