Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/7/2020

Graphic Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό βιομηχανικής εταιρείας, με ηγετική θέση στην αγορά, εκτεταμένο δίκτυο εξαγωγών και έδρα τη Θεσσαλονίκη, αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Graphic Designer (Ref. 5170/GDE/RS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Σχεδιασμός εταιρικού διαφημιστικού υλικού (έντυπα, κατάλογοι, αφίσες)
  • Σχεδιαστική υποστήριξη των ενεργειών marketing της εταιρίας (π.χ. events, promo campaigns κ.λπ.)
  • Δημιουργία εικαστικών για ενέργειες στα social media
  • Συμμετοχή και επιμέλεια σε φωτογραφίσεις και δημιουργία εταιρικών videos
  • Συμμετοχή στην υλοποίηση νέων διαφημιστικών project και concept

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψήφιου:
  • Εργασιακή εμπειρία 3-5 ετών σε ανάλογη θέση
  • Σπουδές Γραφιστικής ή Εφαρμοσμένων Τεχνών
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων Adobe Creative Suite (Illustrator, Photoshop, InDesign) σε περιβάλλον Mac
  • Επιθυμητές οι γνώσεις σε δημιουργία video, 3d animation, wed design, χρήση ψηφιακών εκτυπωτών
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή χρήση MS Office
  • Εμπειρία σε χρήση digital media
  • Ενθουσιασμός, επαγγελματισμός και διάθεση για μάθηση και εξέλιξη σε μια διαρκώς αναπτυσσόμενη ομάδα
  • Δημιουργικότητα
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ομαδική ιδιωτική ασφάλιση
  • Ολοκληρωμένο πρόγραμμα Induction και εκπαίδευσης
  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης σε μια διαρκώς αναπτυσσόμενη εταιρία

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.