Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/10/2018

Γερμανόφωνοι Σύμβουλοι Εξυπηρέτησης Πελατών (για eCommerce brand)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Μήπως η επικοινωνία είναι το δυνατό σας σημείο;

Είναι η μητρική σας γλώσσα τα Γερμανικά;

Μπορείτε να τη χειριστείτε άριστα τόσο στον προφορικό όσο και στο γραπτό λόγο;

Το Jobfind.gr  - Career Portal για λογαριασμό πελάτη του - πολυεθνική εταιρεία διαχείρισης επιχειρήσεων -  αναζητά άμεσα προσωπικό για τις θέσεις των Γερμανόφωνων Συμβούλων Εξυπηρέτησης Πελατών για λογαριασμό δημοφιλούς brand στο χώρο του eCommerce.

Περιοχή Εργασίας: Κέντρο, Αθήνα

Αρμοδιότητες θέσης:
  • Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων (όχι τηλεφωνικές πωλήσεις)
  • Διαχείριση ερωτημάτων και παροχή πληροφοριών που αφορούν υπηρεσίες και προϊόντα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Μητρική γλώσσα τα Γερμανικά ή άριστη γνώση της γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους στο χώρο της εξυπηρέτησης πελατών, των πωλήσεων λιανικής, σε τηλεφωνικές υπηρεσίες κλπ.
  • Ισχυρές δεξιότητες στην τηλεφωνική επικοινωνία και ενεργητική ακρόαση

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Εργασία πλήρους απασχόλησης Αορίστου Χρόνου
• Δευτέρα – Σάββατο, πενθήμερη, 8ωρη απασχόληση εντός του ωραρίου 09.00 - 20.00.
• 10% bonus επί του μισθού
• Μισθός: €1100 μικτά
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση μετά το πρώτο τρίμηνο
  • Κουπόνια εστιατορίων μετά το πρώτο δίμηνο
*Τοποθεσία: Κέντρο Αθήνας - Άμεσα προσβάσιμο με τα ΜΜΜ*