Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/12/2018

Quality Systems Officer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Έχεις εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον και επιθυμείς να εργαστείς ως Quality Systems Officer σε μια από τις μεγαλύτερες Φαρμακοβιομηχανίες στην Ελληνική Αγορά; Είσαι χημικός, χημικός μηχανικός ή φαρμακοποιός; Διαθέτεις ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες;  Εάν η απάντησή σου σε όλα τα παραπάνω είναι ναι, κάνε την αίτησή σου τώρα!

Ο κάτοχος της θέσης Quality Systems Officer θα αναφέρεται στον Quality Systems Manager.

Κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Quality Systems Officer αποτελούν:

  • Διαχείριση του συστήματος διαδικασιών/εγγράφων, π.χ. Διαδικασίες γραμμής, φόρμουλες-οδηγίες παραγωγής, συσκευασίας, ελέγχου, έγγραφα Validation
  • Διαχείριση του ετήσιου προγράμματος εκπαίδευσης και συμμετοχή στην υλοποίησή του
  • Παρακολούθηση και συντονισμός των διορθωτικών και προληπτικών ενεργειών (CAPA) που προκύπτουν από τη διερεύνηση παραπόνων και αποκλίσεων όσον αφορά την εφαρμογή του συστήματος ποιότητας
  • Επιθεώρηση της παραγωγικής/συσκευαστικής διαδικασίας για τη διασφάλιση της τήρησης των διαδικασιών και της συμμόρφωσης του εργοστασίου, όπως προσωπικού, εξοπλισμού, εγκαταστάσεων, υλικών, μεθόδων, εγγράφων με τις απαιτήσεις GMP, Αρχών και πελατών
  • Έκδοση ή/και αναθεώρηση του Validation Master Plan, Quality Management Review, Site Master File, Risk Assessments
  • Διαχείριση των change controls, συντονισμός των follow up ενεργειών και έκδοση των σχετικών reports
  • Διεξαγωγή αξιολογήσεων και πιστοποιήσεων των διαδικασιών καθαρισμού (cleaning validation)
  • Συντονισμός και συμμετοχή

(α) στην εφαρμογή του προγράμματος εσωτερικών ελέγχων / επιθεωρήσεων

(β) στην υλοποίηση του προγράμματος αξιολόγησης προμηθευτών.

Απαραίτητα Προσόντα

Η θέση του Quality Systems Officer είναι η κατάλληλη για εσένα αν κατέχεις τα παρακάτω:

  • Πτυχίο ΑΕΙ (κατά προτίμηση Χημικού/Χημ. Μηχανικού/Φαρμακοποιού)
  • Μεταπτυχιακός τίτλος στη Διασφάλιση Ποιότητας θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία 2-3 ετών, σε αντίστοιχη θέση βιομηχανικού περιβάλλοντος
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες γνώσεις χειρισμού Η/Υ (επιθυμητή γνώση SAP)
  • Ισχυρές οργανωτικές ικανότητες

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον Quality Systems Officer:

  • Εξαιρετικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρία εργασίας σε μία από τις καλύτερες εταιρείες του κλάδου