Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/07/2020

Sales Executive

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία με διεθνή παρουσία στο χώρο του Luxury and Fashion οπτικών ειδών αναζητά Sales Executive.

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος-η για τη διαχείριση και την ανάπτυξη του πελατολογίου (Οπτικά Καταστήματα) με στόχο την επίτευξη των εμπορικών στόχων της εταιρείας.

Αρμοδιότητες:

  • Αποτελεσματική ανάπτυξη και εξυπηρέτηση του υφισταμένου και δυνητικού πελατολογίου της εταιρείας
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις
  • Διαχείριση και παρακολούθηση των παραγγελιών των πελοτών ευθύνης του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία 2 – 3 ετών σε θέση πωλήσεων (προϋπηρεσία στον κλάδο των οπτικών θα εκτιμηθεί)
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην ανάπτυξη πρωτοβουλιών με αποτέλεσμα την αύξηση των πωλήσεων της εταιρείας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχή εκπαίδευση