Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/9/2022

Υπεύθυνος Εμπορικής Διαχείρισης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εμπορική - Κατασκευαστική εταιρία στην περιοχή της Θέρμης Θεσσαλονίκης επιθυμεί να προσλάβει υπάλληλο με υψηλές αποδοχές στη θέση:

Υπεύθυνο Εμπορικής Διαχείρισης

Η Εταιρία είναι καταξιωμένη στον Εμπορικό-Κατασκευαστικό χώρο κατασκευών για πάνω από 25 χρόνια ,και ζητάει άτομα υπεύθυνα για μόνιμη εργασία και επαγγελματική ανέλιξη

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση και διεκπεραίωση όλων των διεργασιών εμπορικής διαχείρισης της εταιρείας (παραγγελίες, τιμολόγηση, καρτέλες πελατών - προμηθευτών, παρακολούθηση αποθήκης, παραλαβές και αποστολές εμπορευμάτων, καταχωρίσεις παραστατικών, αρχειοθέτηση, πληρωμές)
  • Συνεργασία με το εξωτερικό λογιστήριο
  • Συνεχής επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις

  • Πτυχίο ΑΕΙ (Χρηματοοικονομικής, Λογιστικής , ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφή τομέα)
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, MS Office
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων ERP εμπορικής διαχείρισης (γνώση pylon θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα)
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψήφιους

Προσωπικά χαρακτηριστικά

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και πελατοκεντρικός προσανατολισμός
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και ευγένεια
  • Κάτοχος Ι.Χ. για τη μετακίνησή του από και προς την εργασία

Παροχές

  • Υψηλός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης