Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/05/2023

Digital Marketing Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

H ΛΙΒΑΡΔΑΣ ΑΕ με 40ετή δραστηριότητα στο χονδρικό εμπόριο διαφημιστικών ειδών και ενδυμάτων, στα πλαίσια της διαρκούς εξέλιξης και διατήρησης της στρατηγικής της θέσης στην αγορά, αναζητά Digital Marketing Specialist με σκοπό την ανάπτυξη, υλοποίηση, παρακολούθηση και βελτιστοποίηση των εκστρατειών ψηφιακού μάρκετινγκ σε όλα τα ψηφιακά κανάλια.

Καθήκοντα και αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία, διαχείριση και εκτέλεση του ψηφιακού μάρκετινγκ, συμπεριλαμβανομένου του SEO / SEM, του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, των μέσων κοινωνικής δικτύωσης και διαφημιστικών καμπανιών προβολής βάσει προϋπολογισμού.
  • Σχεδιασμός, δημιουργία και διατήρηση της εταιρικής παρουσίας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης (Facebook, YouTube, Instagram, LinkedIn κτλ).
  • Σχεδιασμός, δημιουργία ενημερωτικών δελτίων και διαφημιστικών μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και διανομή τους μέσω διαφόρων καναλιών (MailChimp κ.α).
  • Επεξεργασία φωτογραφιών και οπτικοακουστικού υλικού σε έντυπη και ηλεκτρονική μορφή.
  • Ανάπτυξη και επεξεργασία ηλεκτρονικού υλικού για δημοσιοποίηση (αφίσες, newsletters, banners).
  • Μέτρηση και αναφορά των αποδόσεων όλων των καμπανιών ψηφιακού μάρκετινγκ, συμπεριλαμβανομένων του e-shop και αξιολόγηση βάσει στόχων (ROI και KPI's). Δημιουργία μηνιαίων αναφορών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Marketing ή σχετικού πεδίου, ιδανικά με ειδίκευση στο digital marketing και τα social media.
  • Τρία (3) έτη απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office και Η/Υ.
  • Άριστη γνώση οργάνωσης και χειρισμού Social Media, SEO, Google Analytics, Τag Manager.
  • Γνώσεις Copywriting.
  • Γνώσεις σε HTML5, Prestashop - θα εκτιμηθούν.
  • Γνώσεις στην επεξεργασία εικόνας και φωτογραφίας- θα εκτιμηθούν.
  • Διαχείριση χρόνου και ανταπόκριση σε deadlines.
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας.
  • Υπευθυνότητα.

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ομαδικό νοσοκομειακό πρόγραμμα
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία