Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/02/2023

Commis de Cuisine - Αυστρία

Εστίαση

Πόλη Αυστρία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Commis de Cuisine / Βοηθός Κουζίνας για πολυτελές ξενοδοχείο στην Αυστρία με ημερομηνία έναρξης εργασίας τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023 (εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση)

Αναζητάτε την δουλειά των ονείρων σας στον ξενοδοχειακό τομέα;

Επιθυμείτε να εργαστείτε στα πιο πολυτελή θέρετρα της Ευρώπης;

Η NEXT STEP career network συνεργάζεται με πάνω από 400 πολυτελή ξενοδοχεία σε Αυστρία, Ελβετία, Γερμανία και Ιταλία και εγγυάται πως μπορεί να σας εξασφαλίσει την θέση που ανταποκρίνεται 100% στις ικανότητες και επιθυμίες σας.

Επικοινωνήστε μαζί μας και θα σας συνοδεύσουμε κατά τη διάρκειας της συνολικής διαδικασίας πρόσληψης και ένταξής σας στο νέο εργασιακό περιβάλλον.

Αυτή τη στιγμή αναζητούμε ενθουσιώδη και ικανό Commis de Cuisine / Βοηθός Κουζίνας για λογαριασμό συνεργάτη μας, πολυτελές ξενοδοχείο στην Αυστρία, με έναρξη απασχόλησης τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023 (εποχιακή ή μόνιμη)

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ή Δίπλωμα από σπουδές Γαστρονομίας ή Μαγειρικής
• Αποδεδειγμένη εμπειρία 1 έτους σε αντίστοιχη θέση ως Commis de Cuisine / Βοηθός Κουζίνας, σε πολυτελές ξενοδοχείο ή εστιατόριο υψηλών προδιαγραφών
• Καλή γνώση Αγγλικής ή Γερμανικής γλώσσας
• Βασικές γνώσεις χειρισμού και προετοιμασίας τροφίμων
• Εξοικείωση με τους κανονισμούς συμμόρφωσης για την υγεία και ασφάλεια στην κουζίνα
• Εκτέλεση εργασιών που έχουν ανατεθεί με ακρίβεια και ταχύτητα
• Ενθουσιώδης επαγγελματίας με πάθος για το φαγητό και επιθυμία να μάθει και να εργαστεί σκληρά
• Ικανότητα διενέργειας πολλαπλών εργασιών και αποτελεσματικής εργασίας υπό πίεση
• Ικανότητα να εργάζεται αποτελεσματικά αποτελώντας μέρος μιας διεθνούς ομάδας
• Προσωπικότητα με διεθνή ομαδικό προσανατολισμό και έντονη προθυμία να εργαστεί στο εξωτερικό
• Περιποιημένη/ επαγγελματική εμφάνιση και εξαιρετική φυσική κατάσταση
• Κάτοχος ευρωπαϊκού διαβατηρίου ή ταυτότητας

Αρμοδιότητες

• Ακριβής μέτρηση των συστατικών που απαιτούνται για την παρασκευή των πιάτων για τον Chef de Partie/ Μάγειρα Α’
• Προετοιμασία των συστατικών, που περιλαμβάνει καρύκευμα διαφόρων τύπων κρέατος καθώς και πλύσιμο, ξεφλούδισμα και τεμαχισμό λαχανικών και φρούτων
• Ετοιμασία βασικών τύπων σε σαλάτες και σάλτσες σύμφωνα με τις οδηγίες του Chef de Partie/ Μάγειρα Α’
• Παραλαβή παραδόσεων και επιβεβαίωση ότι όλα τα είδη που έχουν παραγγελθεί έχουν παραδοθεί και είναι καλής ποιότητας
• Απογραφή των προμηθειών εστιατορίου και ενημέρωση του προϊσταμένου για προμήθειες σε χαμηλή διαθεσιμότητα ή εξαντλημένες προμήθειες
• Απομάκρυνση όλων των ληγμένων και αλλοιωμένων τροφίμων που αποθηκεύονται στους χώρους αποθήκευσης, τα ψυγεία και τους καταψύκτες
• Εκτέλεση βασικών εργασιών καθαρισμού και διασφάλιση της σωστής απολύμανσης των πάγκων/θέσεων εργασίας
• Στήσιμο και παρουσίαση πιάτων σύμφωνα με τις οδηγίες του Chef de Partie/ Μάγειρα Α’

Παροχές

• Έναρξη απασχόλησης Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023, εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση
• Άδεια με πληρωμένες αποδοχές
• Συνολικές ετήσιες μεικτές απολαβές από € 30.000 /Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, σύνολο 14 μισθών ετησίως, 6 εργάσιμες ημέρες/εβδομάδα
• Πλήρες πακέτο κοινωνικής ασφάλισης (συμπεριλαμβάνεται η οδοντιατρική κάλυψη)
• Δωρεάν διαμονή σε ιδιωτικό δωμάτιο
• Παροχή δωρεάν ισορροπημένης και ποιοτικής διατροφής (3 γεύματα/ ημέρα), ακόμη και για τις ημέρες που δεν εργάζεστε (days off)
• Διάφορες επιπλέον παροχές, π.χ. χρήση υπηρεσιών spa, γυμναστηρίων και χώρων ευεξίας κ.α. Οι παροχές θα καθοριστούν από το ξενοδοχείο στον εργαζόμενο
• Δωρεάν υποστήριξη στην ελληνική γλώσσα καθ΄ όλη τη διαδικασία
• Παροχή βοήθειας ως προς τις διαδικασίες ταξιδιού
• Δεν υφίσταται καμία οικονομική επιβάρυνση για την παροχή υπηρεσιών του πρακτορείου μας
• Παροχή υποστήριξης 24/7
• Η συνολική διαδικασία πρόσληψης και ένταξης είναι εύκολη και δεν επιφέρει στρες

Εάν έχετε ό,τι χρειάζεται, θα χαρούμε να σας ακούσουμε!
Παρακαλούμε να αποστείλετε το ανανεωμένο βιογραφικό σας, συνοδευόμενο από μία χαμογελαστή επαγγελματική
φωτογραφία σας με στολή, φωτογραφίες από τα πιάτα σας και συστατικές επιστολές.

LET US TAKE CARE OF YOUR CAREER
Learn more about NEXT STEP Career Network on our website