Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/03/2021

IT Helpdesk Officer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρία στο χώρο λιανικής πώλησης τροφίμων, με αναπτυσσόμενο δίκτυο καταστημάτων στην Αττική, αναζητά Τεχνικό Υποστήριξης Η/Υ, με έδρα στο Κορωπί.

Περιγραφή Θέσης

  • Παροχή επιτόπιας ή απομακρυσμένης τεχνικής υποστήριξης των χρηστών (Helpdesk), των συστημάτων και της δικτυακής υποδομής της εταιρείας
  • Διασφάλιση και καθημερινός έλεγχος της ορθής λειτουργίας των συστημάτων και του τεχνικού εξοπλισμού της εταιρείας
  • Τεχνική υποστήριξη σε λειτουργικό σύστημα Windows
  • Διαχείριση και συντήρηση των Servers των δικτύων και της ασφάλειας των συστημάτων της εταιρείας
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες για επίλυση τεχνικών θεμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σχολής τεχνικής κατεύθυνσης
  • Εμπειρία στη χρήση και εγκατάσταση προσωπικών υπολογιστών και περιφερειακών, καθώς και εξωτερικών αποθηκευτικών μέσων (SAN/NAS)
  • Καλή γνώση Λειτουργικών Συστημάτων MS Windows
  • Γνώση εφαρμογών Microsoft (όπως O365, Word, Excel κτλ)
  • Γνώση διάγνωσης και επίλυσης βλαβών καθώς και συναρμολόγησης και αποσυναρμολόγησης επιτραπέζιων και φορητών υπολογιστών
  • Γνώση υπηρεσιών δικτύου LAN-WAN
  • Απαραίτητη η εμπειρία τουλάχιστον 2 χρόνων σε αντίστοιχη θέση στην χρήση και υποστήριξη των παραπάνω προϊόντων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης ΙΧ ή Δίκυκλου

Δεξιότητες

  • Ικανότητα διάγνωσης, ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Οργανωτική συμπεριφορά
  • Προσαρμοστικότητα και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Πρωτοβουλία και αποτελεσματικότητα
  • Πολύ καλή γραπτή και προφορική επικοινωνία
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης