Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/04/2020

Θέσεις B2B Πωλητών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Είσαι νέος με όρεξη και διάθεση για εργασία;
Θέλεις να κάνεις τα πρώτα σου βήματα στον τομέα των B2B πωλήσεων σε ένα σταθερό και αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον;
Στείλε τώρα το Βιογραφικό σου και ένας σύμβουλος της ManpowerGroup θα επικοινωνήσει μαζί σου!

Περιγραφή Θέσης:
Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελατών της, πολυεθνικών αλλά και μικρότερων ελληνικών εταιρειών, αναζητά να καλύψει θέσεις B2B Πωλήσεων για την Αττική.

Υπευθυνότητες της θέσης:
Οι κάτοχοι της θέσης θα είναι υπεύθυνοι για την πώληση των προϊόντων ή των υπηρεσιών της εκάστοτε εταιρείας και την περαιτέρω ανάπτυξη της παρουσίας της στις περιοχές ευθύνης.

  • Ανάπτυξη πωλήσεων και διαχείριση των υπαρχόντων πελατών
  • Διεξαγωγή επισκέψεων και παρουσιάσεων στον χώρο των πελατών
  • Διαχείριση αιτημάτων πελατών και παραγγελιοληψία
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία 1-2 χρόνια στον τομέα των Β2Β πωλήσεων
  • Αποδεδειγμένη εξοικείωση με επίτευξη των στόχων των πωλήσεων
  • Ιδανικά, απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Καλή γνώση και χρήση των εφαρμογών MS Office και του διαδικτύου
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψήφιους

Παροχές

  • Σταθερός Μηνιαίος Μισθός
  • Υψηλή προμήθεια επί του τζίρου
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και έξοδα κίνησης
  • Αορίστου Χρόνου Σύμβαση
  • Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητες ανέλιξης