Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/06/2022

Ακαδημαϊκός Υπεύθυνος Εκπαιδευτηρίου (Αγγλικής Φιλολογίας)

Εκπαίδευση

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η So Easy® ο κορυφαίος οργανισμός στην ξενόγλωσση εκπαίδευση, βραβευμένος με το Education Leader Award "Innovation in Teaching" είναι ο τέλειος οργανισμός για να πετύχετε τους στόχους σας. Αναζητούμε για την ακαδημαϊκή χρονιά 2022 – 2023

Ακαδημαϊκό Υπεύθυνο Εκπαιδευτηρίου
για την περιοχή του Αγίου Δημητρίου

Οι Αρμοδιότητες
  • Αναλαμβάνετε τα ραντεβού ενημέρωσης υποψηφίων σπουδαστών και γονέων, με στόχο την επίτευξη του στόχου εγγραφών
  • Διδάσκετε την Αγγλική γλώσσα σε όλες τις τάξεις και σε επίπεδα πτυχίων
  • Είστε επικεφαλής της ομάδας καθηγητών και οργανώνετε όλες τις απαραίτητες συναντήσεις τους και τους εκπαιδεύετε, όποτε χρειαστεί
  • Αναλαμβάνετε την τήρηση και παρακολούθηση του ακαδημαϊκού πλάνου σπουδών
  • Είστε ενήμερη/ος για την πρόοδο όλων των σπουδαστών του κέντρου και φροντίζετε οι σπουδαστές να απολαμβάνουν την βέλτιστη μαθησιακή εμπειρία
  • Συμμετέχετε ενεργά μαζί με το προσωπικό του κέντρου σε όλα τα εκπαιδευτικά σεμινάρια και τις εκδηλώσεις του εκπαιδευτηρίου
  • Παρακολουθείτε τις εξελίξεις σχετικά με την εκμάθηση ξένων γλωσσών και δίνετε feedback, ιδέες και προτάσεις στην Υπεύθυνη του Ακαδημαϊκού Τμήματος της κεντρικής διοίκησης
  • Διασφαλίζετε την διατήρηση της καλής φήμης των Brands που εκπροσωπεί το εκπαιδευτήριο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Είστε Πτυχιούχος Αγγλικής Φιλολογίας, είστε έμπειρος/η και εξοικειωμένος/η με όλες τις εξετάσεις γλωσσομάθειας. Μεταπτυχιακός τίτλος θεωρείται προσόν
  • Διαθέτετε τουλάχιστον 3ετή εμπειρία στη διδασκαλία
  • Έχετε εμπειρία σε ενημερώσεις, εγγραφές, διαχείριση και εξυπηρέτηση γονέων και σπουδαστών
  • Είστε εξοικειωμένη/ος με τις νέες τεχνολογίες, την διαδικτυακή διδασκαλία και τις σύγχρονες τάσεις στην εκπαίδευση
  • Χρησιμοποιείτε με ευχέρεια εφαρμογές MS Office, e-learning, εκπαιδευτικά προγράμματα και ψηφιακές πλατφόρμες
  • Έχετε ευχάριστη προσωπικότητα και οργανωτικές, επικοινωνιακές, ηγετικές δεξιότητες, δημιουργικότητα, υπευθυνότητα και ήθος, aνταποκρίνεστε στις προκλήσεις και εργάζεστε υπεύθυνα και αποτελεσματικά
  • Σας διακρίνει ομαδικό πνεύμα και ικανότητες παρακίνησης και ανάπτυξης ανθρώπινου δυναμικού

Παροχές

Προσφέρουμε
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον στο πιο δυνατό brand της εκπαίδευσης
  • Aνταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με μηνιαίο μισθό και bonus
  • Διαρκή εκπαίδευση σε όλο το φάσμα των επιχειρηματικών λειτουργιών
  • Συμμετοχή στην Ακαδημία των Καθηγητών μας με δυνατότητα παρακολούθησης ακαδημαϊκών σεμιναρίων διδακτικής και μεθοδολογίας από έμπειρους και καταξιωμένους εισηγητές
  • Ευκαιρίες προσωπικής και επαγγελματικής ανάπτυξης μέσω βιωματικών εργαστηρίων
  • Προοπτικές ενδοεταιρικής εξέλιξης μέσω του προγράμματος Career Vision