Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2023

Μηχανικός Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΤΣΙΜΠΑ 42 ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Τεχνική εταιρεία στα Νότια Προάστια ζητά Μηχανικό Παραγωγής για πλήρη απασχόληση.

Περιγραφή θέσης
  • Διενέργεια τεχνικών επεμβάσεων καθώς και ενεργειών συντήρησης (ρυθμίσεις, προγραμματισμένη συντήρηση) στον εξοπλισμό που της/του έχει ανατεθεί με σκοπό την επίτευξη και βελτίωση δεικτών απόδοσης (KPis).
  • Διασφάλιση της συνεχούς και αποδοτικής λειτουργίας της γραμμής παραγωγής η της μηχανής που της/του έχει ανατεθεί.
  • Συμμόρφωση με όλα τα πρότυπα του προγράμματος διαρκούς προόδου σε σχέση με τον εξοπλισμό που διαχειρίζεται και τη φάση προόδου στην οποία βρίσκεται το εργοστάσιο.
  • Συμβολή στη συνεχή βελτίωση και στην εξάλειψη των απωλειών στον εξοπλισμό που της/του ανατίθεται.
  • Συμμόρφωση με τις οδηγίες που σχετίζονται με την ποιότητα των εισερχομένων υλικών, ημιετοιμων και του τελικού προϊόντος σύμφωνα με τις απαιτήσεις του QMS (Quality management system)της νομοθεσίας.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
  • Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΑΣΠΑΙΤΕ, ΕΠΑΛ σχολής μηχανολόγων/μηχανικών παραγωγής/ηλεκτρολόγων/αυτοματισμού.
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και θέσπισης προτεραιοτήτων.
  • Καλή γνώση του Microsoft office.
  • Καλή γνώση και χρήση της αγγλικής γλώσσας.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους).
  • Προηγούμενη σχετική προϋπηρεσία έως 3 έτη σε βιομηχανικό περιβάλλον θα συνεκτιμηθεί.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτων αποδοχών (bonus παραγωγικότητας)
  • Έξοδα μετακινήσεων
  • Προοπτικές εκμάθησης νέων δεξιοτήτων και συνεχής εκπαίδευση.
  • Εργασία σε σύγχρονο περιβάλλον με άριστο τεχνολογικό και μηχανολογικό εξοπλισμό.