Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/11/2021

Ηλεκτρολόγος μηχανικός και ηλεκτρολόγος τεχνίτης/βοηθός.

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Περιγραφή

Τεχνική εμπορική εταιρεία ζητεί:

                     Ηλεκτρολόγο μηχανικό
και
                     Ηλεκτρολόγο τεχνίτη/βοηθό.

Η θέση αφορά, μόνιμη και πλήρη απασχόληση με προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης.

Καθήκοντα

• Στελέχωση ομάδας για την υλοποίηση / παρακολούθηση των Project της εταιρίας.
• Πλήρης Υποστήριξη - Επίβλεψη ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων στα Project της εταιρίας.
• Αποκατάσταση ηλεκτρολογικών βλαβών του εξοπλισμού.
• Συμμετοχή στις εργασίες προληπτικής συντήρησης, βελτιώσεων και τροποποιήσεων του μηχανολογικού-ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.
• Εγκατάσταση και παραμετροποίηση εξοπλισμών
• Τοποθέτηση – Σύνδεση ηλεκτρολογικών πινάκων ισχύος και αυτοματισμού
• Συμμετοχή στις δοκιμές εκκίνησης λειτουργίας των Project
• Επικοινωνία και παροχή τεχνικής υποστήριξης στα εργοτάξια κατά τη διάρκεια της λειτουργίας
• Ποσοτική και ποιοτική παραλαβή ηλεκτρολογικών πινάκων από τους κατασκευαστές
• Παρακολούθησης των συντηρήσεων, καταναλώσεων, λοιπών δαπανών και καταγραφή βλαβών
• Συμπλήρωση των σχετικών εντύπων βάσει των διαδικασιών ποιότητας της εταιρείας
• Σύνταξη τεχνικών εκθέσεων και αναφορών
• Τήρηση και Διασφάλιση των κανόνων Ασφάλειας και Υγιεινής στην εργασία, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά προσόντα:

• Απόφοιτος/η ΕΠΑΛ/ΤΕΙ/ΑΕΙ με κατεύθυνση την Ηλεκτρολογία
• Γνώση συντήρησης ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.
• Καλή χρήση Η/Υ
• Γνώση Αγγλικών
• Εμπειρία με συστήματα αυτοματισμού
• Γνώση ηλεκτρολογικού σχεδίου.
• Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου, δυνατότητα μετακίνησης σε όλη την Ελληνική επικράτεια.
• Για τους άνδρες υποψηφίους εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει :

• Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών (αναλόγως προσόντων)
• Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.
• Διαρκή εκπαίδευση και επιμόρφωση σε νέες τεχνολογίες.
• Δυνατότητες εξέλιξης.