Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/10/2018

Βοηθός Λογιστή (Αγ. Δημήτριος)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή από ανώνυμη εμπορική εταιρεία με έδρα στον Άγιο Δημήτριο, η οποία δραστηριοποιείται στο χονδρικό εμπόριο χημικών προϊόντων.

Αρμοδιότητες:

  • Τιμολόγηση - Παρακολούθηση & έλεγχος αποθήκης
  • Ταμείο & παρακολούθηση λογαριασμών όψεως / μετρητών /επιταγών
  • Καταχώρηση τιμολογίων εξωτερικού & εσωτερικού /ενδοκοινοτικών συναλλαγών / κοστολόγηση εισαγωγών Intrastat & VIES
  • Τήρηση και καταχώρηση διπλογραφικών βιβλίων Γ'

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΙΕΚ Λογιστικής ή σχετικής Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον ετών (3) ετών στην τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office - ΑCCESS)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)
  • Γνώση προγράμματος Singular DeFacto - Γενικής Λογιστικής & Εμπορικής Διαχείρισης θα εκτιμηθεί
  • Θα προτιμηθούν άτομα με κάρτα ανεργίας εν ισχύ ή με επιδοτούμενο ταμείο ανεργίας

Παροχές

  • Σύμβαση αορίστου χρόνου