Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/9/2022

Φαρμακοποιός

Υγεία

Πόλη ΓΕΡΑΚΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΤΣΑΡΗΣ Μιχαήλ, στο Γέρακα Αττικής, λειτουργεί από το 2015 και δραστηριοποιείται στους τομείς φαρμάκων, συμπληρωμάτων διατροφής, δερμοκαλλυντικών και ορθοπεδικών προϊόντων, όπως επίσης διαθέτει ένα άρτια εξοπλισμένο γαληνικό εργαστήριο τελευταίας τεχνολογίας. Ο βασικός μας στόχος είναι η απρόσκοπτη παροχή υπηρεσιών υγείας υψηλών προδιαγραφών προς τους ασθενείς μας.

Η ομάδα μας μεγαλώνει και αναζητά Φαρμακοποιό για να εργαστεί στο τμήμα του φαρμακείου.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση ιατρικών συνταγών και πλήρης καθοδήγηση των ασθενών για την ορθή λήψη της φαρμακευτικής τους αγωγής. - Συμμετοχή στις διαδικασίες διαχείρισης αποθεμάτων και φροντίδα σωστής ανανέωσης του stock.
  • Εξυπηρέτηση και συμβουλευτική πελατών σχετικά με την ορθή χρήση των συμπληρωμάτων διατροφής και των δερμοκαλλυντικών προϊόντων.
  • Διαχείριση πελατολογίου και λεπτομερής καταγραφή νέων παραγγελιών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Φαρμακοποιού.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Άριστη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Καλός χειρισμός αγγλικής γλώσσας.
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Οργανωτικότητα και τάξη.
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια, υπευθυνότητα.
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση.
  • Συνεχές ωράριο εργασίας.
  • Bonus επίτευξης στόχων.