Στελέχωση τμήματος Marketing/Διαφήμισης/Δημιουργικού τμήματος

Κατηγορία: Δημιουργικό Τμήμα - Γραφίστες - Διακόσμηση
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΚΙΛΚΙΣ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Βιομηχανία παραγωγής , ζητά να προσλάβει κοπέλα για τις ανάγκες του τμήματος γραφιστικής, digital marketing και πωλήσεων της εταιρίας

Αρμοδιότητες :

- Συμμετοχή στον σχεδιασμό και την επιμέλεια διαφημιστικού υλικού (κείμενα-εικονογράφηση)

- Συμμετοχή στον σχεδιασμό και στην υλοποίηση του marketing plan

- Σχεδιασμός και υλοποίηση του περιεχομένου των αναρτήσεων στο εταιρικό site και στα social media

- Οργάνωση υλικού marketing ( παρουσιάσεις, διαφημιστικό υλικό) για ευρύ φάσμα έργων

- Επίβλεψη των προωθητικών ενεργειών της εταιρίας

- Σχεδιασμός μακετών και ετικετών

Απαραίτητα Προσόντα

- Τουλάχιστον 2ετής προυπηρεσία σε αντίστοιχη θέση γραφίστα-marketing

- Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνση γραφιστική και marketing

- Άριστη γνώση των γραφιστικών προγραμμάτων και Η/Υ

- Αισθητική αντίληψη, ικανότητα στο σχέδιο, ευρηματικόητα και δημιουργική φαντασία

- Άριστη γνώση και χρήση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας

- Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (Word, Excel, PowerPoint) και Ιντερνετ

- Επικοινωνιακό και δραστήριο άτομο με ευλεξία

Προαιρετικά Προσόντα :

- Γνώση του κλάδου των τροφίμων

Παροχές

- Ανταγωνιστικέα αποδοχές

- Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

- Συνεχής εκπαίδευσης

- Προοπτικές εξέλιξης