Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/5/2019

Marketing Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, εισαγωγική εταιρεία βιομηχανικών προϊόντων, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Marketing Assistant (Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Αρμοδιότητες:

  • Συντονισμός και παρακολούθηση συνεργατών (developers, digital marketers)
  • Διαχείριση (παρακολούθηση – συντήρηση – επικαιροποίηση) του επικοινωνιακού υλικού της εταιρίας (marketing channels)
  • Παρακολούθηση, καταγραφή και αξιολόγηση της πορείας των επικοινωνιακών ενεργειών και των αποτελεσμάτων τους
  • Ενημέρωση περιεχομένου των websites
  • Ανάπτυξη νέων – δημιουργικών στρατηγικών και ιδεών με σκοπό την εύρεση πελατών-στόχων
  • Δημιουργία και σχεδιασμός περιεχομένου (banners, blog, κειμενογραφία, videos, newsletters)
  • Διαχείριση των newsletters
  • Χρήση πλατφόρμας e-shop (π.χ. Magenta, WordPress)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνση Οικονομικά/Marketing
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους
  • Καλή γνώση Social Media (Facebook, Twitter, LinkedIn κ.λπ.), SEO (Search Engine Optimization)
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Word, Excel, PowerPoint κ.ά.)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα
  • Δημιουργική σκέψη
  • Ανάλυση δεδομένων
  • Πνεύμα ομαδικότητας

Παροχές

  • Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης