Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/05/2021

ΣΤΕΛΕΧΟΣ Β2Β ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό δυναμικής παραγωγικής εταιρίας, η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο της συσκευασίας, αναζητούμε το παρακάτω στέλεχος το οποίο θα αναλάβει τις πωλήσεις σε τμήμα της Βόρειας Ελλάδας και σε δεύτερη φάση ενδεχομένως και τις εξαγωγές προς Βαλκάνια και Κύπρο:

Στέλεχος Β2Β Πωλήσεων (Ref. 5347/SBB/RS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση υφιστάμενων πελατών και ενημέρωσή τους για τα προϊόντα της εταιρίας
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Συνεχής αναζήτηση ευκαιριών για την προώθηση των προϊόντων της εταιρίας
  • Προετοιμασία προσφορών και παραγγελιών για το πελατολόγιο ευθύνης
  • Εντοπισμός και ανάλυση των αναγκών των πελατών με βάση την πολύ καλή γνώση των διαθέσιμων προϊόντων
  • Καλλιέργεια σχέσεων εμπιστοσύνης με τους υπάρχοντες και τους νέους πελάτες
  • Παρακολούθηση των ενεργειών του ανταγωνισμού και των συναφών εταιριών του κλάδου

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ, ιδανικά τεχνικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία στο χαρτοκιβώτιο, σε θέση πωλήσεων ή προμηθειών-παραγωγής αλλά με διάθεση να ασχοληθεί με τις εξωτερικές πωλήσεις
  • Γνώση της αγοράς της χάρτινης (Corrugated) πρωτογενούς συσκευασίας, καθώς και της συσκευασίας των νωπών αγροτικών προϊόντων είναι ισχυρά επιθυμητό
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα συχνών επαγγελματικών ταξιδιών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση χειρισμού του MS Office
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Επιμονή στην επίτευξη των στόχων
  • Θετική διάθεση, επαγγελματισμός, σοβαρότητα και υπευθυνότητα
  • Διοικητικές ικανότητες και διάθεση για ιεραρχική ανέλιξη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επί των πωλήσεων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο και λάπτοπ.
  • Σύγχρονο, σταθερό και φιλικό περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.