Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/02/2021

Payroll Specialist

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Η ΑΛΤΑΞΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΙ ΑΕ επιθυμεί να προσλάβει :

PAYROLL SPECIALIST

Αρμοδιότητες :
  • Υπολογισμός, έλεγχος & συμφωνία μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση εργοδοτικών υποχρεώσεων όπως ασθένειες, άδειες κλπ.
  • Παρακολούθηση και μελέτη ασφαλιστικών θεμάτων και θεμάτων εργατικής και φορολογικής νομοθεσίας
  • Παροχή Λογιστικών Άρθρων, εκτυπώσεων Ασφαλιστικών Ταμείων και άλλων εκτυπώσεων Μισθοδοσίας (ΑΠΔ)
  • Ηλεκτρονική Υποβολή εντύπων ΟΑΕΔ και ΣΕΠΕ στην πλατφόρμα του ΕΡΓΑΝΗ
  • Δημιουργία αρχείων τραπέζης – συμφωνίες τραπεζών
  • Reporting
  • Διαχείριση Παροχών και καθημερινών θεμάτων του τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής/Οικονομικής Επιστήμης
  • Επαγγελματική εμπειρία 4 έτη τουλάχιστον σε ανάλογη θέση εταιρίας, λογιστικό γραφείο ή εταιρίας payroll outsourcing
  • Πολύ καλή γνώση του κυκλώματος μισθολογικών εργασιών
  • Πολύ καλή γνώση εργατικής νομοθεσίας (συμβάσεις εργασίας, μερική απασχόληση, ωράρια, άδειες, ασθένειες)
  • Πολύ καλή γνώση ασφαλιστικής νομοθεσίας-ασφαλιστικών ταμείων
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού συστήματος Εργάνη
  • Πολύ καλή γνώση και δεξιότητες στο reporting
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Επιθυμητά προσόντα

  • Γνώση της εφαρμογής «HYPER ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ» της EPSILON NET

Ατομικές δεξιότητες

  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου / προθεσμιών και πλάνων
  • Ικανότητα διαχείρισης της πίεσης στην εργασία και ανταπόκρισης σε επείγοντα ζητήματα
  • Αξιοπιστία - Επικοινωνιακή ικανότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης