Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/5/2021

Software Support - Development

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία SRG Μηχανογράφηση - Πολύδωρος Αντωνιάδης & ΣΙΑ Ε.Ε. (www.srg.gr) στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης, που δραστηριοποιείται στον χώρο της πληροφορικής (μηχανοργάνωση επιχειρήσεων), επιθυμεί να προσλάβει στελέχη πληροφορικής, για θέσεις:

Software support, με τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Εγκατάσταση, αναβάθμιση και υποστήριξη στα εμπορολογιστικά προγράμματα της EpsilonNet
  • On-site & remote desktop software support

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώσεις βάσεων δεδομένων SQL (για την θέση Α)
  • Εμπειρία σε λογισμικά EpsilonNet ή άλλων εταιριών λογισμικού
  • Υποχρεωτική η προϋπάρχουσα γνώση σε θέματα μηχανογράφησης

Επιθυμητά προσόντα:

  • Απόφοιτος σχολής πληροφορικής ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ
  • Καλή γνώση λειτουργικών Windows & Server
  • Δίπλωμα Β’ κατηγορίας
  • Ευχέρεια επικοινωνίας με τους πελάτες
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Τεχνικές γνώσεις επισκευής Η/Υ και εγκατάστασης δικτύων
  • Δίπλωμα μοτοσικλέτας
  • Θέληση για μάθηση & διαρκή εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
  • Πνεύμα συνεργασίας σε ομαδική εργασία

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Παροχές αναλόγως προσόντων
  • Δυνατότητα εξέλιξης