Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/09/2017

Δημοσιογράφος

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Insurance Innovation, εταιρεία διοργάνωσης συνεδρίων και διαχείρισης κλαδικής ιστοσελίδας αναζητά: Δημοσιογράφο.

Συνοπτικές αρμοδιότητες
• Υπεύθυνος ύλης σε κλαδική ιστοσελίδα με αντικείμενο τον ασφαλιστικό κλάδο.
• Σύνταξη Δελτίων Τύπου& Συνεντεύξεων
• Ρεπορτάζ για τις εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται από την εταιρεία
• Γενικά δημοσιογραφική υποστήριξη

  • Ροή ειδήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

• Σπουδές στην δημοσιογραφία.
• Εξαιρετική ικανότητα επικοινωνίας.
• Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
• Άριστη Γνώση αγγλικών
• Ευχέρεια λόγου (γραπτού & προφορικού), υπευθυνότητα, φιλοδοξία, κριτική ικανότητα

Παροχές

• Βασικό μισθό για πλήρη απασχόληση (+ΙΚΑ)
• Τεράστιες προοπτικές ανάπτυξης.

Επιπλέον Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη ΤΕΑ ΕΑΠΑΕ

Άλλες πληροφορίες
• (Εφόσον υπάρχει)  κάρτα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ.