Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/05/2022

Στέλεχος Διεθνών Πωλήσεων σε σύγχρονη παραγωγική μονάδα της Palaplast SA

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ /THESSALONIKI | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Περιγραφή Θέσης

Η Palaplast είναι μια δυναμική βιομηχανία με 40 χρόνια ιστορίας, που βρίσκεται στη Βιομηχανική Περιοχή της Θεσσαλονίκης. Η κύρια επιχειρηματική δραστηριότητα είναι η παραγωγή πλαστικών σωλήνων και εξαρτημάτων στο κλάδο της άρδευσης, ύδρευσης και θέρμανσης. Η εταιρεία η οποία κατέχει ηγετική θέση στην Ελλάδα και με εξαγωγές πάνω από 70 χώρες, αναζητά άτομο για την θέση του Πωλητή Εξαγωγών.

Πιο συγκεκριμένα οι βασικές αρμοδιότητες της θέσης είναι οι εξής:
• Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων στο εξωτερικό
• Συχνά επαγγελματικά ταξίδια (στο εξωτερικό)
• Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη νέου στο εξωτερικό
• Συμμετοχή σε εκθέσεις του εξωτερικού
• Διαχείριση τιμολογιακής πολιτικής
• Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων
• Σύνταξη και αποστολή προσφορών
• Έρευνα αγοράς, ανάλυση ανταγωνισμού και αξιολόγηση πληροφοριών
• Συνεχής παρακολούθηση της παγκόσμιας αγοράς σε επίπεδο εξαγωγικών δυνατοτήτων και δυνητικών ευκαιριών

Βιογραφικά σημειώματα στο mail: cv@palaplast.gr με θέμα “exports”

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
• Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office, MS Outlook & ERP
• Eπικοινωνιακές δεξιότητες και οργανωτικές ικανότητες
• Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε οργανωμένο τμήμα εξαγωγών.
• Επαγγελματισμός και συνέπεια
• Ομαδικότητα και συνεργασία

Επιθυμητά Προσόντα

• Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
• Γνώσεις γεωπονίας

Παροχές

Προσφέρουμε:
• Άμεση Πρόσληψη
• Σταθερό Μισθό
• Πλήρης Απασχόληση
• Κινητό τηλέφωνο
• Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη