Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/09/2021

Βοηθός Προϊσταμένης Ορόφων (Ref: IDA/AHM021)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Ikos Resorts αποτελεί μια αλυσίδα 5* ξενοδοχείων τα οποία βρίσκονται στις πιο εντυπωσιακές τοποθεσίες της Ελλάδας και της Μεσογείου. Η εξατομικευμένη εξυπηρέτηση, αυθεντική φιλοξενία αλλά και πολυτελείς παροχές προσφέρουν μια αξέχαστη εμπειρία διακοπών για τους επισκέπτες μας. Στην Ikos Resorts καθένας από εμάς συνεισφέρει σημαντικά στην άρτια λειτουργία των ξενοδοχείων ενώ παράλληλα αναπτύσσεται σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας! Καλλιεργούμε μια κουλτούρα ομαδικότητας και προσήλωσης στην ποιότητα όπου οι άνθρωποί μας απολαμβάνουν να μοιράζονται έναν κοινό σκοπό: τη δημιουργία μιας αξέχαστης εμπειρίας διακοπών για τους επισκέπτες μας.

Αν σε χαρακτηρίζει η επικοινωνία, το χαμόγελο, η ομαδικότητα και θέλεις να εξελιχθείς στον κλάδο της Φιλοξενίας & του Τουρισμού, θα χαρούμε πολύ να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας.

Για το 5* Ξενοδοχείο μας Ikos Dassia αναζητούμε:
Βοηθό Προϊσταμένης Ορόφων (Ref: IDA/AHM021)

Πληροφορίες
Ξενοδοχείο: Ikos Dassia | www.ikosresorts.com/resorts/ikos-dassia/
Περιοχή: Κέρκυρα, Ελλάδα
Σύμβαση: Πλήρες Ωράριο / Εποχιακή Απασχόληση
Έναρξη Εργασίας: Μάρτιος / Απρίλιος 2021
Κωδικός Θέσης: IDA/AHM021

Καθήκοντα:
  • Διασφάλιση εφαρμογής διαδικασιών και μεθόδων καθαρισμού σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρίας
  • Έλεγχος για βλάβες ή φθορές στα δωμάτια και στους κοινόχρηστους χώρους και δρομολόγηση εργασιών προς διόρθωσή τους
  • Επίβλεψη καθαριότητας δωματίων και κοινόχρηστων χώρων
  • Γνώση των τύπων, της διαρρύθμισης και της ακριβούς τοποθεσίας των δωματίων
  • Επικοινωνία και συνεργασία με άλλα τμήματα του ξενοδοχείου (Front Office, Guest Relations, κ.α.) για τη διασφάλιση εξαιρετικής εξυπηρέτησης
  • Προετοιμασία του καθημερινού προγράμματος και των βαρδιών εργασίας
  • Βοήθεια σε όλες τις εργασίες που σχετίζονται με το housekeeping ανάλογα με τις οδηγίες του άμεσα προϊστάμενου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ενθουσιασμός, επαγγελματισμός και όρεξη για μάθηση και εξέλιξη σε μια διαρκώς αναπτυσσόμενη ομάδα
  • Εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση, ιδανικά σε 5* ξενοδοχείο
  • Καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά)
  • Δίπλωμα/Πτυχίο τουριστικής σχολής θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Θεωρητική και πρακτική ξενοδοχειακή εκπαίδευση
  • Διαμονή μονόκλινη ή με συγκατοίκηση, Πλήρης Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης σε μια από τις πιο πολυβραβευμένες και ανεπτυγμένες εταιρίες παγκοσμίως
Στείλε το βιογραφικό σου και γίνε μέλος της ομάδας μας!