Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/5/2023

Πωλητής - Merchandiser

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ADUS, διαγράφοντας από το 2009 συνεχή ανάπτυξη, παρέχει στις FMCG Επιχειρήσεις εξειδικευμένες και αποτελεσματικές υπηρεσίες σε θέματα που αφορούν στην προώθηση των προϊόντων ευρείας κατανάλωσης στον κλάδο των σούπερ μάρκετ και λιανικής, στην Ελληνική και στην Διεθνή Αγορά.

Η εταιρεία αναζητά πωλητή - merchandiser για την παρακολούθηση των καταστημάτων αλυσίδων super market στην περιοχή της Θεσσαλίας.

Καθήκοντα θέσης:

  • Κάλυψη καταστημάτων αλυσίδων super market της περιοχής ευθύνης του
  • Έλεγχος προϊόντων και καταγραφή αποθεμάτων
  • Τοποθέτηση των προϊόντων στους χώρους πώλησης των καταστημάτων και λήψη παραγγελιών στα καταστήματα ευθύνης του
  • Εξασφάλιση ορατότητας των προϊόντων και βέλτιστης διαθεσιμότητας στα ράφια μέσω τεχνικών merchandising
  • Εφαρμογή και παρακολούθηση των προωθητικών δραστηριοτήτων
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Έλεγχος και εφαρμογή συμφωνημένων ενεργειών
  • Τοποθέτηση διαφημιστικού υλικού
  • Συμφωνία και εφαρμογή για προβολές προϊόντων και δεύτερα σημεία πώλησης εντός των καταστημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή 5ετης προϋπηρεσία σε πωλήσεις, στον τομέα των προϊόντων ταχείας κατανάλωσης.( FMCG)
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.
  • Ικανότητες Οργάνωσης & Διαχείρισης Χρόνου
  • Ευελιξία & ικανότητα γρήγορης προσαρμογής στις αλλαγές του εργασιακού περιβάλλοντος.
  • Βάση γνώσεων όσον αφορά σε διαδικασίες πωλήσεων και διαπραγματεύσεων.
  • Αναλυτικές ικανότητες
  • Προσήλωση στους ποιοτικούς στόχους, και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Καλή γνώση & χρήση Η/Υ
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης αυτοκινήτου.
  • Ανάλογη εμπειρία και Ανωτέρα μόρφωση θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Σταθερός μισθός
  • Bonus βάσει ποιοτικών αποτελεσμάτων
  • Ασφάλιση
  • Εταιρικό Ι.Χ
  • Εταιρικό κινητό και tablet
  • Εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης