Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Τεχνικός πεδίου για τηλεπικοινωνιακούς παρόχους

Κατηγορία: Πληροφορική - Προγραμματιστές
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Τεχνικός πεδίου για τηλεπικοινωνιακούς παρόχους σε τεχνική εταιρεία στην Αθήνα.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Παροχή τεχνικών υπηρεσιών σε παρόχους τηλεπικοινωνιών
  • Παροχή τεχνικών υπηρεσιών σε δορυφορικά συστήματα (ΟΤΕ TV)
  • Εγκατάσταση, συντήρηση υποδομών δικτύου
  • Εγκατάσταση, παραμετροποίηση εξοπλισμών δικτύων
  • Αντιληπτική διαχείριση αναγκών πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΙΕΚ/ ΤΕΙ ή ανώτερης σχολής με ειδικότητα
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 1 έτος
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών
  • Ευχέρεια και επικοινωνία
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Επικοινωνιακός, συνεργάσιμος, οργανωτικό πνεύμα και μεθοδικός
  • Δίπλωμα οδήγησης ΙΧ ή μοτοσυκλέτας
  • Κάτοχος ΙΧ σε περίπτωση επιλογής μετακίνησης με ΙΧ (Σε περίπτωση επιλογής μετακίνησης με μοτοσυκλέτα παρέχεται από την εταιρία)

Παροχές

  • Ικανοποιητικές απολαβές
  • Συνεχής εκπαίδευση στις τηλεπικοινωνίες, τα προϊόντα τους και τις υπηρεσίες τους
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας