Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/10/2020

Λογιστής / Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη εταιρεία παροχής υπηρεσιών αναζητά να προσλάβει λογιστή / λογίστρια με σχέση εργασίας αορίστου χρόνου σε οργανωμένο λογιστήριο εταιρίας με έδρα στο κέντρο της Αθήνας.

Περιγραφή θέσης:
  • Έκδοση τιμολογίων
  • ΦΠΑ
  • Καταχώριση παραστατικών
  • Εγγραφές λογιστικής
  • Συμφωνίες πελατών, προμηθευτών ,τραπεζών και λοιπών λογαριασμών
  • Υποστήριξη στις λοιπές εργασίες του λογιστηρίου
  • Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ, ΦΜΥ κλπ.
  • Εισπράξεις τιμολογίων από πελάτες ιδιωτικού και δημοσίου τομέα.
  • Εργασίες ΓΕΜΗ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΤΕΙ ή ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Γνώσεις γενικής λογιστικής
  • Εμπειρία τουλάχιστον τεσσάρων (4) ετών σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε περιβάλλον ERP συστήματος
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα ομαδικής εργασίας
  • Ικανότητα επίτευξης αποτελεσμάτων με βάση τους στόχους της θέσης
  • Οργάνωση της εργασίας και τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων

Πρόσθετα Προσόντα

  • Γνώση προγράμματος GALAXY θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Πλήρης απασχόληση