Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/01/2023

Μηχανικός Συντήρησης (Ασπρόπυργος)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η ManpowerGroup Greece, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας πετρελαϊκής και ενεργειακής εταιρείας, δυναμικό υποψήφιο που θα στελεχώσει την θέση του Μηχανικός Συντήρησης, στις εγκαταστάσεις της εταιρείας στον Ασπρόπυργο.

Ημέρες και Ωράριο Απασχόλησης : 5νθήμερη Εργασία, Δευτέρα έως Παρασκευή, 07:00-15:00

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:
  • Επισκευή μηχανημάτων παραγωγής
  • Προώθηση εξαρτημάτων σε εξωτερικά μηχανουργεία και αγορά ανταλλακτικών
  • Συντήρηση ψυκτικών συγκροτημάτων πρεσών και εμφιαλωτικής μηχανής σε συνεργασία με ειδικό συνεργείο ψυκτικών
  • Έλεγχος δικτύων δεξαμενών και συστήματος γείωσης Σταθμού
  • Διασφάλιση των διαδικασιών ασφάλειας και υγείας του εργοστασίου

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Απόφοιτος ΤΕΕ ή ΤΕΙ με ειδικότητα Μηχανολόγου μηχανικού
  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση συντηρητή
  • Εμπειρία σε βιομηχανία υγραερίου θα συνεκτιμηθεί
  • Δυνατότητα χειρισμού βοηθητικών μηχανημάτων (ηλεκτροκόλλησης, οξυγόνου κτλ.)
  • Κάτοχος Ι.Χ
  • Καλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού εργασιών

Παροχές

Απολαβές / Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Σταθερά Μηνιαία bonus (tickets) & ετήσιο bonus παραγωγικότητας
  • Πλήρες πακέτο Ιατροφαρμακευτικής κάλυψης
  • Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης σε ένα οργανωμένο περιβάλλον εργασίας