Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/09/2020

Μηχανικός Βιοιατρικής τεχνολογίας & Υπολογιστών

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η DSS Hellas, εταιρεία πληροφορικής που δραστηριοποιείται στον χώρο των συμβουλευτικών υπηρεσιών μηχανογράφησης, αναζητά  Μηχανικό Βιοιατρικής τεχνολογίας & Υπολογιστών. (Biomedical Engineering & IT)

Ο/Η υποψήφιος/α, θα πρέπει να διαθέτει εξειδικευμένες γνώσεις δικτύων υπολογιστών, servers και περιφερειακών συσκευών, ώστε να υποστηρίζει τα  εργαστήρια του δικτύου πελάτων της εταιρίας (remote και onsite) σε θέματα τεχνολογίας, νέων εγκαταστάσεων και διασύνδεσης με εργαστηριακούς αναλυτές.

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Τεχνική υποστήριξη Hardware και Software
  • Onsite/Remote Εγκαταστάσεις & παραμετροποιήσεις λογισμικού και αναλυτών, αναβαθμίσεις Software
  • Εξ αποστάσεως υποστήριξη προβλημάτων και δυσλειτουργιών σε Η/Υ και περιφερειακές συσκευές
  • Υποστήριξη σε λειτουργικά συστήματα Windows (Client / Server), διαδικασιών Backup

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ-ΤΕΙ-IEK σε συναφές αντικείμενο
  • Απαραίτητη Προϋπηρεσία σε εργαστήριο/διαγνωστικό κέντρο
  • Απαραίτητη Γνώση εργαστηριακών προγραμμάτων σε επίπεδο παραμετροποίησης και troubleshooting
  • Απαραίτητη Γνώση διασύνδεσης και εγκατάστασης αναλυτών (Αιματολογικών, Βιοχημικών, Ορμονολογικών - Ανοσολογικών) με εργαστηριακά προγράμματα
  • Επαρκείς γνώσεις δικτύων (ασύρματων και ενσύρματων ) Maintenance - Installation - Configuration )
  • Επιθυμητή η γνώση SQL

Παροχές

Παροχές:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Έξοδα κίνησης